Kacper Mądry Kacper Mądry 28.05.2018 09:08
W najnowszego Hitmana zagrało już 13 milionów graczy
277V

W najnowszego Hitmana zagrało już 13 milionów graczy

Najnowszy Hitman pod względem biznesowym jest dość zaskakującym zjawiskiem. Autorzy podzielili się kilkoma informacjami o ich produkcji.

Hitman z 2016 choć zyskał sporą popularność to początkowo zastosowanie nowego modelu biznesowego bardziej zaniżało sprzedaż, niż ją napędzało. Jak zatem rysuje się przyszłość twórców?

W betę H1Z1 na PlayStation 4 zagrało już ponad 4,5 miliona osób

Ostatni raz gdy podawano liczbę graczy, do których trafił najnowszy Hitman było to siedem milionów osób. Jak jest teraz? Hakan Abrak, współwłaściciel IO Interactive poinformował, że liczba ta zwiększyła się do trzynastu milionów!

Wynik może robić wrażenie, jednak przypadek Hitmana jest czymś niezwykłym. Jak zapewne pamiętacie, początkowo gra wychodziło w częściach, które tworzyły razem jeden sezon. Mimo tego, że każdy epizod produkcji zdobywał wysokie oceny, to gracze i tak narzekali na sam pomysł wydawcy.

Wpłynęło to na same zarobki studia (która odseparowało się od Square Enix). Hakan Abrak wspomina, że Hitman był najlepszą grą jaką stworzyli przez ostatnie dwadzieścia lat. Tytuł był mocno promowany we wszystkich cyfrowych sklepach, a czasem trafiał na spore wyprzedaże, jednak jego sprzedaż nie zachwycała. Dla serii, była wręcz historycznie niska.

Wybawieniem, niejako okazało się pudełkowe wydanie gry. Był to sygnał dla graczy, że produkcja jest teraz skończona i można ją zakupić. Wzrost liczby sprzedanych wydań na płycie pozytywnie wpłynął również na wyniki z sprzedaży cyfrowej, które analogiczne wzrosły. Od teraz IO Interactive ma dość wygodną sytuację i może ze spokojem pracować nad następnymi grami.

Źródło: https://www.destructoid.com/hitman-has-passed-13-million-players-504583.phtml

Tagi: Hitman IO Interactive pc playstation 4 Square Enix xbox one