Anna Jurak Anna Jurak 25.05.2018 09:08
RuneScape Classic zamyka serwery
301V

RuneScape Classic zamyka serwery

Twórcy RuneScape Classic ogłosili koniec dla tej produkcji. Dają nam jednak czas na pożegnanie się z tytułem. Kiedy dokładnie serwery zostaną wyłączone?

Nie da się ukryć, że RuneScape po prostu się zestarzało. Widzą to także twórcy, którzy zapowiadają zbliżający się koniec dla tego tytułu.

Runescape zmierza na smartfony

RuneScape Classic było pierwszą wersją gry, wydaną w 2001 roku. Na oficjalnej stronie tytułu opublikowano oświadczenie, w którym twórcy wyjaśniają decyzję o zamknięciu serwerów.

Wspaniale było zobaczyć oddanie wśród tych, którzy grali w RuneScape Classic w ciągu ostatnich kilku lat, niektórym z was udało się nawet osiągnąć maksymalny poziom! Jednak nie chodzi tu jedynie o zabawę i gry.

Więc o co jeszcze chodzi? Przez 17 lat od premiery technologia stała się bardziej zaawansowana. Co za tym idzie narzędzia, którymi obecnie dysponują twórcy, nie są już kompatybilne z wersją Classic. Szczególny problem stanowią narzędzia bezpieczeństwa. Gracze mogą obecnie w łatwy sposób korzystać z narzędzi zewnętrznych. Problem botów staje się coraz poważniejszy, a twórcy nie mają możliwości z tym walczyć.

Liczba błędów się powiększa, a my widzimy, że gra stopniowo się psuje. Ważne jest podkreślenie, że są to błędy, których nie możemy naprawić z powodu wspomnianego braku kompatybilności. 

Serwery RuneScape Classic zostaną wyłączone 6 sierpnia tego roku. Mamy, więc nieco ponad 2 miesiące na pożegnanie się z grą. Graliście? Będzie Wam brakować tego tytułu?

Źródło: services.runescape.com

Tagi: pc RuneScape Classic

Nie przegap