Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 24.05.2018 15:00
Czy Battlefield 5 będzie posiadać tryb battle royale?
721V

Czy Battlefield 5 będzie posiadać tryb battle royale?

Oficjalna prezentacja Battlefielda 5 za nami. Gra będzie zawierała m.in. tryb Fortyfikacje, który bardzo mocno kojarzy się z trybem battle royale. Czy faktycznie doczekamy się takiego wariantu zabawy w grze DICE?

Prezentacja Battlefielda 5 została podzielona na dwie części - oficjalną transmitowaną na Twitchu, Facebooku i Youtube i post-launch, który był dostępny jedynie na platformie Mixer. Na drugiej części ujawniono wiele szczegółowych informacji na temat nadchodzącej gry.

Nowe szczegóły o Battlefield 5.

System Fortyfikacji to nowość w serii Battlefield. Wiadomo, że będziemy mogli budować umocnienia, przeszkody, przewozić bronie towarzyszom. Wszystko to rodzi pytanie - czy Battlefield 5 będzie posiadał tryb battle royale - na co odpowiada starszy producent gry, Andres Morrel:

W DICE wszyscy jesteśmy tego wielkimi fanamii zdecydowanie chcemy zobaczyć, jak Battlefield może eksplorować gatunek battle royale. Mamy piaskownicę, pojazdy, epicką skalę - to dla nas naturalne dopasowanie

Jednak jak donosi portal Battlefield Bulletin, Lars Gustavsson - dyrektor kreatywny serii - zaprzeczył jakoby Battlefield 5 miał posiadać tryb battle royale, nawet w formie późniejszej zawartości. Ciężko zatem powiedzieć czym dokładnie są Fortyfikacje dopóki nie zobaczymy materiału z rozgrywki, ale wygląda na to, że to dopiero próba dopasowania Battlefielda do popularnego trybu, aniżeli pełnoprawny battle royale.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/battlefield-5-dev-says-fortnite-style-battle-royal/1100-6459157/

Tagi: battlefield 5 Digital Illusions CE Electronic Arts PC playstation 4 xbox one