Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.05.2018 20:47
Kolejna część Vampire: The Masquarade w planach
357V

Kolejna część Vampire: The Masquarade w planach

Jeśli zapytacie PC-towców o kultowe produkcje, jest spora szansa, że ktoś wspomni o którejś grze z serii Vampire: The Masquarade. Redemption i Bloodlines otoczono kultem i niektórzy nadal czekają na trzecią część. I to może się kiedyż zrealizować.

Aktualnie prawa do marki Vampire: The Masquarade posiada Paradox, znane przede wszystkim z tworzenia rozbudowanych strategii na PC. Jednak firma, która tworzy gry oraz je wydaje, mocno inwestuje także w gry RPG. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że myśli się o kontynuacji Vampire: The Masquarade.

Werewolf: The Apocalypse. Nadchodzi RPG w uniwersum World of Darkness

Szef paradoksu - Fred Wester, w trakcie PDXConu, który odbył się w ostatni weekend przyznał, że kolejna gra w tej marce to naturalna kolej rzeczy. Jest jednak pewien haczyk - trzeba będzie na nią bardzo długo poczekać. Mowa jest tutaj nawet o 10 latach w których trakcie zaplanowane zostanie ożywienie marki, stworzenie nowej gry w serii i jej rozreklamowanie.

Wester zaznaczył, że kolejna gra nie będzie kontynuacją gry Troiki - Vampire: The Masquarade Bloodlines, a zupełnie nową produkcją w gatunku RPG. I przy okazji - najgorszą z nowych odsłon, gdyż Paradox w kontynuacjach będzie na bieżąco usprawniał swoją produkcję.

Paradox aktualnie eksperymentuje z kilkoma markami od White Wolf i zanim zabierze się za Vampire, wydawca chce być pewien tego, jak wyglądać będzie rynek gier w ciągu najbliższych kilku lat. Warto tu zaznaczyć, że jakiś czas temu Paradox mówiło wprost o chęci stworzenia kontynuacji Bloodlines, ale jak widać - osoby decyzyjne zmieniły zdanie.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/vampire-the-masquerade-bloodlines-2?tw=PCGN1

Tagi: Paradox Interactive Vampire: The Masquerade

Nie przegap