Anna Jurak Anna Jurak 22.05.2018 13:46
Avalanche otwiera swoje trzecie studio
197V

Avalanche otwiera swoje trzecie studio

Avalanche to deweloper znany z produkcji takich jak Just Cause czy Mad Max. Jego nowe studio zostanie otwarte w Szwecji.

Avalanche oświadczyło, że pora otworzyć kolejne studio. Będzie już trzecim na koncie dewelopera. Zostanie otwarte w Szwecji, a dokładnie w Malmo.

RAGE 2 bez lootboksów, ale ze wsparciem popremierowym

Firma została założona w 2003 roku w Sztokholmie. Kolejne studio zostało otwarte w Nowym Jorku w 2011 roku. Teraz przyszedł czas, by dalej się rozwijać. Dlaczego akurat Malmo? Dyrektor Avalanche Pim Holfve stwierdził, że:

Trudno zdecydować, gdzie otworzyć nasze nowe studio. Szwecja oferuje wiele miejsc z potencjałem, ale czujemy, że Malmo spełnia wszystkie nasze wymagania.

Studio w Malmo ma się skupić zarówno na bieżących jak i przyszłych projektach ze szczególnym uwzględnieniem tych "stosunkowo małych i elastycznych, które opierają się na solidnych fundamentach produkcji AAA oraz własnościowej technologii".

Menadżerem studia w Malmo została Sara Ponnert, która pracowała wcześniej w Pan Vision, Sony Ericsson Mobile, a ostatnio w Media Evolution. Pozostaje nam życzyć powodzenia w dalszej działalności i wyczekiwać nowych produkcji, również tych którymi zajmie się studio w Szwecji.

Źródło: gamesindustry.biz

Tagi: avalanche Avalanche Studios

Nie przegap