Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2018 10:35
Sony stworzy jeszcze więcej gier na wyłączność
755V

Sony stworzy jeszcze więcej gier na wyłączność

Jaki jest sposób Sony na sukces? Tworzenie świetnych gier na wyłączność PS4. Jak więc ten sukces pomnożyć? Robić jeszcze więcej gier na wyłączność i inwestować w nie jeszcze więcej pieniędzy. Właśnie taką drogę obrała japońska korporacja.

Sony od początku tej generacji mocno stawia na tytuły dostępnie wyłącznie na PlayStation 4. Co prawda gdy ich brakowało na początku życia konsoli posiłkowano się promowaniem gier niezależnych, ale gdy już studia Sony były gotowe, lokomotywa gier ekskluzywnych została puszczona w ruch i się nie zatrzymuje.

Sony współpracuje z AMD nad usprawnieniem kompilatora. Chodzi o PS5?

Były osoby wątpiące, czy pakowanie kasy w gry na wyłączność ma sens. Sony jednak sukcesywnie wzmacnia swoje portfolio gier na wyłączność, czym znacząco różni się od Microsoftu, który eksy odpuścił na rzecz wspierania GamePassa, wstecznej kompatybilności czy PlayAnywhere.

Sony na spotkaniu z inwestorami zapowiedziało wprost - zainwestuje jeszcze więcej w gry na wyłączność, a także w tworzenie nowych tytułów, które dostępne będą wyłącznie na ich konsoli. Dzięki temu, więcej ludzi ma pojawić się na platformie PlayStation i być aktywna w PSN, najlepiej opłacając PS Plus (celem jest powiększenie grona subskrybentów).

Szefostwo Sony pokazuje też, że w firmie zaszły zmiany. Do tej pory mówiono głównie o sprzedanych konsolach, teraz celem numer jeden jest zwiększanie zaangażowania w PSN i liczby aktywnych ludzi w ekosystemie. A to ma zostać osiągnięte właśnie grami na wyłączność, które mają być magnesem na graczy.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-exclusive-games-ip/

Tagi: playstation 4 Sony