Anna Jurak Anna Jurak 22.05.2018 09:52
Twórcy Jurassic World Evolution o przejmowaniu kontroli podczas rozgrywki
574V

Twórcy Jurassic World Evolution o przejmowaniu kontroli podczas rozgrywki

W pierwszym materiale deweloperskim twórcy Jurassic World Evolution jedynie wspomnieli o przejmowaniu kontroli w grze. Najnowszy materiał skupia się właśnie na tej mechanice.

Premiera Jurassic World Evolution zbliża się wielkimi krokami. Nastąpi to już 12 czerwca. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy opublikowali wczoraj kolejny dziennik deweloperski. Tym razem skupiono się na tematyce przejmowania kontroli przez gracza.

Jurassic World Evolution będzie tak realistyczne jak tylko się da

Grę rozpoczynamy mogąc zbudować jedynie kilka kluczowych budynków. Nauczymy się jak korzystać z trybu budowania oraz konserwacji budynków. Czeka też na nas pierwsza decyzja. Będziemy musieli zdecydować z którym wydziałem podpiszemy umowę. Do wyboru będziemy mieć trzy wydziały: bezpieczeństwa, nauki oraz rozrywki. Z biegiem rozgrywki będziemy odblokowywać nowe budowle oraz ulepszenia. A co z tytułowym przejmowaniem kontroli?

Jurassic World Evolution to gra o zarządzaniu, ale możesz także przejąć bezpośrednią kontrolę nad niektórymi zespołami w swoim parku i podejść bliżej dinozaurów.

Jurassic World Evolution - wypowiedź twórców

Przejęcie kontroli pomoże bezpośrednio poradzić sobie z zagrożeniami lub problemami w parku. Przykładowo możemy przejąć kontrolę nad pojazdem i osobiście dotrzeć nim do rannego dinozaura, by go uleczyć. Na powyższym materiale widzimy również przejmowanie kontroli nad helikopterem. Przelot nad parkiem nie tylko ma nam dostarczyć widoków z lotu ptaka na nasz park, ale ma to działać uspokajająco na dinozaury, które skupią swoją uwagę na owym helikopterze. Twórcy podsumowują kwestię przejmowania kontroli w następujący sposób:

Zasadniczo stajesz się bohaterem i ratujesz dzień, będąc jednocześnie menadżerem parku, któż by tego nie chciał.

Dodatkowo na filmie widzimy również losowy event jakim jest burza. Takie wydarzenie zmusi gracza do poradzenia sobie z katastrofą. Istotnym będzie stan progresu jaki poczyniliśmy. Musimy się upewnić, że jesteśmy w stanie sobie poradzić w kryzysowych okolicznościach.

Istotną informacją, o której należy wspomnieć jest to, że w planach są darmowe aktualizacje, które dostarczą grze więcej treści znanych z filmów.

Źródło: YouTube (Jurassic World Evolution)

Tagi: Frontier Developments Jurassic World Evolution pc PlayStation 4 Universal Studios wideo xbox one