Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2018 08:50
Remastery Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 na PS4 zapowiedziane
628V

Remastery Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 na PS4 zapowiedziane

SEGA postanowiła zalać graczy Yakuzami. Powstaje zupełnie nowa część, czekamy na Yakuza: Kiwami 2, a do tego właśnie ujawniono remastery Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5.

Yakuza przez lata była kompletnie ignorowana przez Segę na zachodzie. Gdy już udało się wyprosić tłumaczenie Yakuza 5, okazało się, że zainteresowanie graczy jest znacznie większe niż firma myślała. Dlatego zaczęto masowo tłumaczyć i wydawać kolejne odsłony poza Japonią.

SEGA planuje zapowiedzieć kilka nowych gier

Dostaliśmy więc Yakuza 0, Yakuza Kiwami, a teraz Yakuza 6. Zapowiedziano też Yakuza: Kiwami 2. Każda z tych odsłon wychodzi co pół roku, więc niektórzy odczuwają już przesyt, zwłaszcza, że to nie są małe gry. SEGA uważa jednak, że trzeba kuć żelazo póki gorące i dosłownie zalać nas Yakuzami.

Japońskie media donoszą o planach wydania trzech remasterów na PS4 - Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5. Nie dostaniemy więc remake'ów zrobionych od zera jakich doczekały się dwie pierwsze odsłony z PS2. Zamiast tego podciągnięta zostanie grafika, może dostaniemy 60 klatek na sekundę.

Yakuza 3 Remaster w Japonii pojawi się 9 sierpnia i do zestawu dołączy ścieżkę dźwiękową. Cena wydania? 3990 jenów, co w przeliczeniu daje 130 złotych. Yakuza 4 Remaster pojawi się jesienią tego roku, a Yakuza 5 Remaster - wiosną 2019 roku. Zapowiedzi lokalizacji jeszcze nie ma, ale zdziwimy się gdyby gry nie opuściły Japonii.

Źródło: http://ryokutya2089.com/archives/10426

Tagi: playstation 4 Sega yakuza 3 yakuza 4 yakuza 5 yakuza team