Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 21.05.2018 15:05
Czy przyszłoroczne Call of Duty to Call of Duty: Modern Warfare 4?
440V

Czy przyszłoroczne Call of Duty to Call of Duty: Modern Warfare 4?

Jeszcze nie ukazała się tegoroczna odsłona Call of Duty: Black Ops 4 od Treyarch, a w Sieci już są pierwsze doniesienia o przyszłorocznej grze.

Jeszcze Call of Duty: Black Ops IIII się nie ukazało, a już są pogłoski na temat tego jaka będzie gra od ojców serii - Infinity Ward - którzy w przyszłym roku wydadzą swój tytuł.

Call of Duty: Black Ops 4 może posiadać przepustkę sezonową do trybu zombie

Serwisy zajmujące się tematyką Call of Duty - GamingINTEL i Charlie Intel donoszą, że w przyszłym roku Infinity Ward wyda grę, która miałaby się nazywać Call of Duty: Modern Warfare 4. Produkcja miałaby zawierać tradycyjną kampanię, tryb wieloosobowy oraz Zombie. 

Teoretycznie jest to plotka, ale należy pamiętać, że te portale wcześniej informowały, że tegoroczną odsłoną Call of Duty będzie Black Ops 4, będzie posiadać Specjalistów rodem z Overwatcha, a w grze zabraknie kampanii dla pojedynczego gracza. Jakby tego było mało, Craig Fairbrass - aktor obecny we wszystkich częściach serii Modern Warfare - umieścił na swym Twitterze informacje, z której jasno wynika, iż pojawi się on w najnowszej grze Infinity Ward, która powstaje od 2016 roku. Dotychczas Fairbrass udzielił swojego głosu postaciom z gier:

 • Call of Duty 4: Modern Warfare
 • Call of Duty: Modern Warfare 2
 • Call of Duty: Modern Warfare 3
 • Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Trzeba jednak pamiętać, że Call of Duty: Modern Warfare Remastered nie posiada żadnych nowych linii dialogowych to po prostu przeniesione z oryginału ścieżki. Biorąc pod uwagę, że Craig Fairbrass nie był zatrudniany przy innych częściach Call of Duty może to być przypadkowe potwierdzenie, że 2019 rok będzie należał do Call of Duty: Modern Warfare 4.

Pewną ciekawostką jest też post na Reddicie, w którym pewien użytkownik wyjawił, że w ostatnich kilku miesiącach do Infinity Ward powróciło kilku pracowników, którzy tworzyli pierwsze części serii, a od 2013 roku pracowali w Respawn Entertainment - studiu odpowiedzialnym za Titanfalla założonym przez byłych pracowników Infinity Ward - Jasona Westa i Vince'a Zampbellę.  Na łono twórców Call of Duty powrócili:

 • Geoffrey Smith - były główny designer w Infinity Ward i Respawn Entertainment, obecnie designer multiplayera w Infinity Ward
 • Joel Emsite - były główny artysta w Infinity Ward, obecnie obejmuje stanowisko dyrektora artystycznego
 • Mark Grisby - były animator w Infinity Ward i Respawn Entertainment, obecnie dyrektor ds. animacji w Infinity Ward

Oprócz tego do studia Infinity Ward dołączyło kilku twórców Titanfalla, którzy nie mieli nic wspólnego z serią Call of Duty. Są to:

 • Ranon Sarono -  starszy animator 
 • Joshua Dunnam - Senior Environment Artist
 • Dom McCarthy - realizator
 • Madison Cromwell - realizator artystyczny

Seria Call of Duty jest obecnie tworzona przez trzy studia: Infinity Ward, Treyarch i Sledgehammer Games. Każde z nich ma 3 lata na stworzenie własnej odsłony. Dlatego co roku otrzymujemy grę od innego producenta.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2018/05/21/call-of-duty-modern-warfare-4-2019-game-infinity-ward-report/

Tagi: call of duty call of duty modern warfare Infinity Ward

Nie przegap