Kacper Mądry Kacper Mądry 20.05.2018 11:55
Najlepiej sprzedające się telefony marca. iPhone pierwszy, Xiaomi na podium
707V

Najlepiej sprzedające się telefony marca. iPhone pierwszy, Xiaomi na podium

Opublikowano nowy raport dotyczący sprzedaży smartfonów. Jak wypadł marzec?

Pojawił się raport podsumowujący sprzedaż telefonów w marcu 2018. Jak wypada pierwsza dziesiątka?

Samsung naśmiewa się z baterii w starszym iPhonie

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Counterpoint, możemy dowiedzieć się, że najlepiej sprzedającym się smartfonem w marcu jest iPhone X od Apple, który dominuje przez styczeń i luty jako telefon numer jeden. iPhone 8 również zaliczył bardzo dobrą sprzedaż i trafił na drugie miejsce rankingu.

Xiaomi Redmi 5A stał się najlepiej sprzedającym smartfonem z systemem Android w marcu. Dobra sprzedaż Redmi 5A pozwoliła mu również uplasować się na trzecim miejscu w ogólnej sprzedaży telefonów w marcu 2018. Dobrze radzi sobie także Oppo A83, który zadebiutował w styczniu i zajmuje czwartą pozycję. Pozycje 5 i 6 należą za to do Samsunga.

counterpoint market pulse

Galaxy S9 pomógł zwiększyć udział Samsunga w segmencie telefonów premium, jednak to iPhone X wciąż utrzymuje pozycje lidera. Głównym problemem Samsunga jest spora popularność tańszych telefonów z systemem Android, które zalały rynek dzięki Oppo, Huawei i Xiaomi.

Źródło: https://www.counterpointresearch.com/apple-iphone-x-remains-best-selling-smartphone-xiaomi-enters-top-3-first-time/

Tagi: 183 apple iphone oppo redmi 51 samsung galaxy s9 Xiaomi