Kacper Mądry Kacper Mądry 18.05.2018 19:35
Samsung naśmiewa się z baterii w starszym iPhonie
834V

Samsung naśmiewa się z baterii w starszym iPhonie

Samsung wypuścił dość nieoczekiwaną reklamą. Porównuje ona bowiem najnowszego Galaxy S9 z czteroletnim iPhonem 6.

Reklama ma uderzyć w problemy wydajnościowe w starszych iPhonach związane z ich baterią. Nagranie jest jednak przerobione, a ruch firmy trochę dziwi.

Kolejne poszlaki na temat Samsunga Galaxy Tab S4

Najnowszy spot reklamowy Samsunga skupia się na wydajności starszych iPhonów. Jakiś czas temu głośno było o tym, że Apple po kryjomu spowalniało starsze urządzenia, aby zbyt mocne obciążanie baterii nie wyłączało ich. Użytkownikom nie spodobał się taki ruch i na firmę spadło mnóstwo krytyki.

Samsung Galaxy - reklama

Samsung stara się wykorzystać to w swoim najnowszym spocie reklamowym, zachęcając użytkowników do zmiany telefonu na coś nowszego. Oczywiście chodzi o nowego Galaxy S9. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że materiał prezentuje sytuacje, które nie do końca odpowiadają rzeczywistości.

Na filmie widoczna jest informacja o tym, że to co dzieje się na ekranie iPhona 6 jest symulowane. Telefon ten nie zachowuje się, aż tak wolno, więc reklama już w tym momencie wprowadza w błąd. Ponadto taki ruch dotyczący czepiania się baterii może trochę dziwić, biorąc pod uwagę wybuchające baterie Samsungów Galaxy Note 7.

Wojna pomiędzy dwoma liderami rynku smartfonów trwa w najlepsze, choć nie jest już tak intensywna jak kiedyś. Początki zdobywania przez firmy rynku mobilnego charakteryzowały się licznymi pozwami sądowymi, gdzie kłócono się nawet o kształt urządzeń.

Źródło: YouTube (Samsung US)

Tagi: apple galaxy s9 iphone 6 Samsung