Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.05.2018 23:16
GTA 5 dobija do 100 milionów sprzedanych kopii
667V

GTA 5 dobija do 100 milionów sprzedanych kopii

GTA 5 wkrótce dobije do 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Take-Two w trakcie konferencji dla inwestorów poinformowało, że piąta odsłona Grand Theft Auto zbliża się do tego progu.

GTA 5 jest fenomenalnym sukcesem komercyjnym, przede wszystkim z powodu GTA Online, które nadal jest popularne (w cztery lata od premiery) i każdego miesiąca przyciąga dziesiątki tysięcy nowych graczy, którzy chętnie wydają pieniądze na transakcje w tym sieciowym trybie.

Nowy tryb w GTA Online oraz kolejny tydzień promocji

Co kwartał, Take-Two chwali się świetnymi wynikami finansowymi, które przynosi im GTA Online. W najnowszym raporcie, firma Straussa Zelnicka poinformowała swoich inwestorów, że GTA 5 od momentu premiery na konsolach poprzedniej generacji, sprzedało się w 95 milionach sztuk. Wliczone są tu oczywiście i pudełka i cyfrowe kopie.

O tym, jak dobrze sprzedaje się GTA 5 dzięki GTA Online niech świadczy to, że w lutym firma informowała o 90 milionach sprzedanych kopii gry. Trzy miesiące później, mamy wynik poprawiony o 5 milionów kopii (stan na 31 marca). A mając na uwadze to, że do sprzedaży trafiło GTA 5 Online Premium Edition, w trakcie miesiąca spokojnie wpadł kolejny milion. Spodziewam się więc przebicia progu 100 milionów już w następnym kwartale fiskalnym.

GTA Online w zeszłym kwartale przyniosło także największe dochody wydawcy dzięki mikrotransakcjom, które w grze występują głównie w formie tzw. Shark Card, czyli wirtualnych kart z gotówką.

Tagi: Grand Theft Auto V pc playstation 4 Rockstar North Take-Two xbox