Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.05.2018 18:47
PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition zadebiutuje na targach Computex
245V

PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition zadebiutuje na targach Computex

Pierwszą kartę Radeon RX Vega 56 Nano Edition zobaczymy już w trakcie targów Computex 2018. Potwierdziła to firma PowerColor, która to właśnie zamierza pokazać swój produkt.

Karty z serii Vega nie odniosły planowanego przez AMD sukcesu. Gdyby nie boom na kopanie kryptowalut z którym karty Radeon radzą sobie wyjątkowo dobrze, Vega uznawana byłaby za kompletną porażkę. Firma Lisy Su się jednak nie poddaje i na ten rok szykuje nowe Vegi, tym razem w niższym procesie technologicznym.

ASUS przedstawia nową serią kart AMD Radeon - AREZ

W tym roku na rynek trafić mają karty Vega produkowane w technologii 7 nm, co pozwoli obniżyć pobór mocy i wydzielane ciepło, a jednocześnie wyżyłować możliwości karty, które do tej pory nie robiły szału w zestawieniu z konkurencją Nvidii. Kiedy więc dostaniemy Vegi w 7 nm?

Pierwszą kartę pokaże PowerColor, który na Computex 2018 pokaże swój model Radeon RX Vega 56 Nano Edition. Nie ujawniono jeszcze jej specyfikacji, ale wiemy jak będzie wyglądać (obrazek główny). Szału nie robi, ale jest mała. Skorzysta z zasilania 8 i 6 pinowej wtyczki.

Dostaniemy też trzy złącza Display Port oraz jedno złącze HDMI. Więcej informacji wraz z jej specyfikację i przewidywaną datą premiery poznamy na targach Computex, które odbywają się w tym roku na początku czerwca.

Źródło: https://wccftech.com/powercolor-radeon-rx-vega-56-nano-edition-to-launch-at-computex/

Tagi: amd pc powercolor PowerColor Radeon RX Vega 56 Nano Edition radeon