Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.05.2018 14:48
Pride z własną dywizją e-sportową w Fortnite
390V

Pride z własną dywizją e-sportową w Fortnite

Fortnite jest nie tylko darmową grą, w którą może zagrać każdy. To także tytuł, który rozwija się pod kątem e-sportowym. Kolejna znana organizacja inwestuje w produkcję Epic Games.

Dotychczas najbardziej znaną marką, która weszła na scenę e-sportową z Polski jest AGO Esports.  Dzięki temu jest jedną z pierwszych europejskich organizacji w Fortnite.

Josh Brolin ogląda tańczącego Thanosa w Fortnite

PRIDE to organizacja znana głónie fanom Counter - Strike: Global Offensive. Po osiągnięciu wielu lokalnych sukcesów w grze Valve założyciel PRIDE - Piotr Lipski - postanowił utworzyć dywizję w nowej grze.  Został nią Fortnite od Epic Games.

Zespół będzie składał się z czwórki graczy znanych dotychczas m.in. z Counter - Strike: Global Offensive lub League of Legends. Są to:

  • Grzegorz „Tabooo” Taborski
  • Przemek „mozbi” Deć
  • Marcin „Arokiz” Kanecki
  • Sebastian „Hashtag” Skalimowski

Wygląda na to, że wybór zawodników nie był przypadkowy, ponieważ z tego co mówi Grzegorz „Tabooo” Taborski byli oni fanami drużyny od samego początku:

Gdy otrzymaliśmy propozycję od Piotra Lipskiego, to wybuchliśmy, dosłownie, nie wiedzieliśmy czy to prawda, czy może jakiś żart ze strony PRIDE. Kiedyś gdy grałem naprawdę sporo w Counter-Strike: GO chciałem należeć do PRIDE, chciałem być tam zawodnikiem i do tego dążyłem.

Teraz plan się nieco zmienił, ale marzenie bycia w tej organizacji się spełniło. Bardzo mi miło – jak i również chłopakom z drużyny – że będziemy mogli reprezentować te barwy w nadchodzących turniejach, o które będziemy zacięcie walczyć. Jest to dla nas spora szansa do zaistnięcia na tej nowej scenie i zrobimy wszystko, by jej nie zmarnować. Wkrótce o nas usłyszycie, do zobaczenia!

Piotr Lipski zapowiada, że PRIDE będzie walczyć o najwyższe cele:

Widząc eksplozję popularności Fortnite w Polsce i na świecie zaczęliśmy wnikliwie analizować grę i jej społeczność pod kątem uzawodowienia. Do otwarcia nowej dywizji przekonuje nas postawa Epic Games, które w sposób konsekwentny aktualizuje swoją grę, udowadniając że wsłuchuje się w potrzeby graczy. Pierwsze turnieje organizowane w Europie udowadniają wysoki e-sportowy potencjał gry. Dlatego poszukaliśmy do nowej dywizji zawodników z najwyższych pozycji w rankingach. Jako PRIDE walczymy o najwyższe osiągnięcia i tak będzie też w przypadku Fortnite” 

Źródło: http://pride.gg/wydarzenia/pride-otwiera-sie-nowa-dywizje-czyli-fortnite/

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing