Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.05.2018 08:29
Sony kończy produkcję kart do Vity. Koniec z grami w pudełkach
810V

Sony kończy produkcję kart do Vity. Koniec z grami w pudełkach

PS Vita nieuchronnie zbliża się do swojej śmierci. Po tym, jak Sony wycofało się z produkcji gier na swojego handhelda, sprzęt utrzymywali przy życiu pozostali deweloperzy. Ale i oni będą mieli utrudnione zadanie.

Serwis Kotaku, powołując się na źródła wśród deweloperów podaje, że Sony zakończy produkcję kart na gry z Vity. Zrobi to dokładnie 31 marca 2019 roku i po tym czasie żadna gra nie wyjdzie w pudełkowej wersji. Jeśli ktoś będzie chciał coś stworzyć - pojawi się to wyłącznie w cyfrowej wersji.

PS Vita Year One - powstaje książka poświęcona ostatniej przenośnej konsoli Sony

Zainteresowani mogą zgłaszać się do Sony maksymalnie do 28 czerwca 2018 roku, a ostatnie zamówienia na karty mogą być składane do 15 lutego 2019 roku. Po tym czasie, żadna firma nie otrzyma już kartów do wydania gry.

Na zachodzie, gra w pudełku na Vicie to coś wyjątkowego i zarezerwowane ostatnio wyłącznie dla wydawców zajmujących się limitowanymi wersjami gier  Limited Run Games i Play-Asia, która także wydaje gry w limitowanym nakładzie kolekcjonerskim. Więc najmocniej odczują to właśnie ci, którzy kupowali limitowane wersje gier. Większość albo dawno nie ma Vity, albo kupuje w cyfrze. Choć są też tacy, którzy postanowili ją zmodyfikować i korzystać z niej w mniej legalny sposób.

Vita pożyje jeszcze dzięki cyfrowej dystrybucji, która nie generuje aż takich kosztów. Ale gdy Sony uzna, że gra jest już kompletnie nie warta świeczki - konsola zostanie całkowicie odłączona od tlenu i po prostu umrze odchodząc z tytułem najbardziej niedocenionego sprzętu i zmarnowanego potencjału.

Źródło: https://kotaku.com/sony-ends-production-of-physical-vita-games-1826060406

Tagi: playstation vita Sony