Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.05.2018 00:41
S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany! Premiera w 2021 roku
1276V

S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany! Premiera w 2021 roku

Mało kto wierzył, że ta gra powstanie, czekali jedynie najwierniejsi fani. Po latach milczenia, seria post-apokaliptycznych FPS-ów powróci. Niestety nie za szybko.

Seria S.T.A.L.K.E.R. to raptem 3 gry, które zostały ciepło przyjęte przez graczy. Ostatnia ukazała się jednak w 2009 roku, a od 2011 roku pojawiały się informacje, że marka będzie rozwijana. Tak się jednak nie stało, ponieważ studio GSG Game World straciło prawa do marki.  Do sieci trafił właśnie promyk nadziei.

People Can Fly otwiera nowe studia w Polsce i UK

Na Facebooku ojców marki - GSG Game World pojawiło się zdjęcie, które daje wyraźny sygnał, że seria wróciła do prawowitych właścicieli. Treść na fotografii jest dosadna - S.T.A.L.K.E.R 2 jest w produkcji. Niestety wygląda na to, że na jego premierę przyjdzie nam trochę poczekać - gra ukaże się w 2021 roku.

Jeżeli ktoś wątpiłby w te rewelacje to założyciel studia - Sergey Grigorovich - potwierdził je na swoim profilu Facebook:

Dzisiaj, 15 maja 2018 roku oficjalnie oświadczam:
"GSC Game World opracowuje S.T.A.L.K.E.R. 2"

Powstała już także strona oficjalna gry, jednak na tę chwilę nie znajdziecie na niej nic oprócz wcześniej wspomnianego zdjęcia. Czujecie się zachęceni? Poczekacie kolejne 3 lata na powrót serii?

Źródło: Facebook (GSG Game World)

Tagi: GSC Game World pc S.T.A.L.K.E.R. 2 STALKER 2