Kacper Mądry Kacper Mądry 11.05.2018 20:02
Telefony Huawei od teraz z portfelem dla kryptowalut
787V

Telefony Huawei od teraz z portfelem dla kryptowalut

Huawei mocno zainteresował się rynkiem kryptowalut. Ich rosnąca popularność sprawiła, że wkrótce w każdym telefonie tego producenta będziemy mogli zainstalować specjalny portfel.

Huawei przygotowuje do pobrania specjalną aplikację, która posłuży do przechowywania Bitcoina. Skąd będzie można ją pobrać?

Plotka - specyfikacja GeForce GTX 1180

Od piątku, dla najnowszych telefonów chińskiej firmy, możliwe stanie się pobranie aplikacji BTC.com z cyfrowego sklepu Huawei - AppGallery. Czym jest kryptowalutowy portfel? W dużym uproszczeniu to specjalna aplikacja/program, w którym generujemy ciąg znaków będący naszym numerem konta. Wirtualne pieniądze możemy trzymać na giełdach, jednak w sytuacji, gdy mają one przerwę techniczną (lub ich właściciele zamykają biznes i znikają) lepiej jest je trzymać właśnie w takim portfelu, który możemy dodatkowo sobie zabezpieczyć.

Część osób decyduje się więc wysyłać pieniądze na takowe portfele. BTC.com ma spełniać takową funkcję, ułatwiając płatności za pomocą kryptowalut dzięki integracji z telefonem. Takie rozwiązanie może być bardzo wygodne jednak należy pamiętać, że w przypadku zgubienia telefonu będziemy musieli jak najszybciej zdalnie wymazać jego dane. Pytanie zatem czy, aby na pewno warto poświęcać bezpieczeństwo dla takiej wygody?

Wersja sklepu AppGallery (z którego pobierzemy portfel BTC.com) dla starszych urządzeń powinna pojawić się w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy. Nowe telefony będą miały aplikację sklepu od razu zainstalowaną w pamięci.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-10/huawei-is-about-to-give-chinese-users-easier-access-to-bitcoin

Tagi: bitcoin btc.com huawei