Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.05.2018 15:40
NVIDIA straci na sprzedaży kart graficznych przez spadek wartości kryptowalut
517V

NVIDIA straci na sprzedaży kart graficznych przez spadek wartości kryptowalut

Kryptowaluty wydawały się być żyłą złota. Niestety, z ich winy ceny kart graficznych poszybowały w górę, a to nie spotkało się z pozytywnym odzewem wśród graczy.

W ostatnim czasie karty graficzne mocno podrożały i nawet kupno teoretycznie słabszego modelu stało się nieopłacalne. Ostatniej nocy NVIDIA opublikowała swój raport finansowy, który zawiera rekordowe przychody, ale i potężne straty.

Nvidia planuje GeForce GTX 1050 w wersji 3GB

10 maja odbyło się spotkanie z inwestorami, na którym NVIDIA podzieliła się statystykami z pierwszego kwartału 2018 roku. Wynika z nich, że producent kart graficznych zarobił w ostatnim czasie rekordową sumę 3,21 miliardów dolarów, co jest wynikiem lepszym o 66 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku. Co ciekawe, NVIDIA przewidywała, że osiągnięta suma wyniesie 2,9 miliardów dolarów.

Mimo tego, że w porównaniu z poprzednim rokiem sprzedaż kart graficznych wzrosła o 77 procent do kwoty 2,77 miliarda dolarów, teraz może ona spaść. Powodem są firmy wydobywcze, które wstrzymują się z kupnem kart graficznych pod kopanie, kierując swoje zainteresowanie w kierunku specjalistycznych jednostek ASIC.

Główny dyrektor NVIDII, Jen-Hsun Huang zapowiedział, że postara się dostarczyć górnikom karty im dedykowane, co ma pomóc presji na rynku kart GeForce. Według dyrektora ds. finansów, Collette Kressa, wartość kryptowalut maleje, przez co zysk ze sprzedaży w trwającym obecnie drugim kwartale spadnie o 67 procent. Oznacza to, że NVIDIA straci 190 milionów dolarów. Przewidywany zysk w drugim kwartale jest na poziomie 3,1 miliarda dolarów.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/nvidia-cryptocurrency-losses

Tagi: GeForce nvidia raport finansowy sprzedaż