Anna Jurak Anna Jurak 11.05.2018 12:45
Knights of Pen & Paper - przygoda rodem z papierowych gier RPG na PS4
424V

Knights of Pen & Paper - przygoda rodem z papierowych gier RPG na PS4

Knights of Pen & Paper +1 Deluxier Edition trafi niebawem na PlayStation 4. Jeśli lubicie papierowe RPG, to warto zainteresować się tym tytułem. A może właśnie dzięki tej produkcji spodoba Wam się ten rodzaj rozrywki.

Knights of Pen & Paper +1 Edition to produkcja cRPG, która symuluje sesje stołowych gier fabularnych. Pokierujemy postaciami bohaterów oraz mistrzem gry. Gra zadebiutowała na urządzeniach mobilnych w 2012 roku. Rok później trafiła też na PC. Teraz ma zawitać również na PlayStation 4. Ma to nastąpić 29 maja.

Dragalia Lost - mobilne RPG od Nintendo

Informacja o premierze gry na PS4 pojawiła się wczoraj na blogu PlayStation. Twórcy z nostalgią wspominają w owym wpisie godziny spędzone podczas rozgrywek w papierowe RPG. Są świadomi, że wielu graczy jeszcze nie spróbowało tego rodzaju rozrywki. Tak właśnie narodził się pomysł na stworzenie Knights of Pen & Paper

Knights of Pen & Paper +1 Edition - zwiastun

Uświadczymy tu klasycznych turowych bitew, pikselowej grafiki i mnóstwa przygód. Poza graczami, kontrolujemy również mistrza gry, który tworzy zadania i dostosowuje trudność walk. W tytule nie zabraknie humorystycznych akcentów. Przykładowo już przy kreacji postaci mamy do wyboru nie tylko rasę, klasę oraz umiejętności, ale także rolę jaką odgrywa nasza postać i tutaj czeka na nas ogromny wybór zaczynając od staruszki, a kończąc na dostawcy pizzy. Czy to nie brzmi kuriozalnie? "Babcia jest najlepszym paladynem!". Tytuł jest również przepełniony zabawnymi nawiązaniami do innych gier czy popkultury. 

Stół przy którym gramy znajduje się w samej grze. Wraz z tworzoną postacią wybieramy też krzesło na którym nasza postać ma siedzieć podczas rozgrywki:

Knights of Pen i Paper +1 Deluxier Edition będzie zawierać wszystkie kiedykolwiek wydane treści w obrębie jednego tytułu. Spróbujecie zagrać?

Źródło: blog.eu.playstation.com, YouTube (Paradox Interactive)

Tagi: mobile Paradox Interactive pc Pen & Paper playstation 4 wideo