Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.05.2018 16:08
Days Gone na PS4 Pro w 4K i 30 FPS
944V

Days Gone na PS4 Pro w 4K i 30 FPS

Days Gone to najnowsza produkcja doświadczonego studia Bend Studios, które jest odpowiedzialne za takie gry jak Uncharted: Złota Otchłań czy Syphon Filter. Najnowszy wywiad z Johnem Garvinem dostarcza kolejnych informacji.

Ostatnio poznaliśmy zarys fabularny Days Gone. Naszym zadaniem będzie przetrwać  w świecie skażonym przez wybuch pandemii.

Days Gone tematem numeru GameInformera. Mnóstwo nowych informacji

Najnowszy numer magazynu GameInformer poświęcony jest grze Days Gone. Dlatego też jeden z dziennikarzy portalu przeprowadził wywiad z dyrektorem kreatywnym Bend Studios, który odpowiedział na serię krótkich pytań. Dzięki nim wiadomo, że w grze będziemy walczyć z "dziwolągami" (z ang. freakers). Są to zainfekowani ludzie, a nie zombie. Co ciekawe, nasz bohater - Deacon - będzie mógł dołączyć do różnych ugrupowań, ale nie będzie można personalizować jego wyglądu. Możliwość kustomizacji obecna będzie w formie upiększania motocykla, którym Deacon się porusza.

Pojazd będzie nam służył nie tylko w zadaniach, ale także w komunikacji z bazą. Jednakże musimy się pilnować, ponieważ motocykl może zostać ukradziony i wtedy będziemy musieli go odzyskać. Oprócz tego pojawi się możliwość szybkiej podróży.

W grze wcielimy się jedynie w Deacona, który ma własną osobowość, co pokazuje m.in. poprzez unikanie pływania. Bohater umie pływać, jednak nie przepada za tym, dlatego też w grze nie będziemy mieć takiej możliwości.  Fabuła gry ma wystarczyć na 30 godzin, ale będziemy mogli kontynuować poznawanie produkcji, ponieważ ukończenie tytułu odblokuje wcześniej niedostępną zawartość.

Days Gone będzie działać na PlayStation 4 Pro w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K. Gra będzie korzystać z technologii checkerboard renderingu, dzięki której gra będzie renderowana w niższej rozdzielczości i za pomocą zaawansowanych algorytmów, konsola podbije wyświetlany obraz do 4K.

Days Gone zadebiutuje na początku 2019 roku, by - jak zapewnia John Garvin -  gra mogła się pojawić przed The Last Of Us 2, ponieważ irytują go ciągłe porównania do produkcji Naughty Dog. Jego zdaniem to dwie zupełnie odmienne produkcje.

Days Gone - 157 szybkich pytań

 

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2018/05/09/157-rapid-fire-questions-about-days-gone.aspx

Tagi: Days Gone playstation 4 Sony Bend Studios Sony Interactive Entertainment wideo