Anna Jurak Anna Jurak 10.05.2018 12:55
Aplikacja Steam Link uruchomi gry ze Steama na urządzeniach mobilnych
286V

Aplikacja Steam Link uruchomi gry ze Steama na urządzeniach mobilnych

Steam Link będzie darmową aplikacją, która pozwoli streamować gry na urządzenia mobilne oraz telewizory. Valve szykuje też aplikację Steam Video, która posłuży do oglądania filmów.

Valve próbowało już kiedyś pomysłu streamowania gier na urządzenia mobilne oraz telewizory. Służyć do tego miało urządzenie o nazwie Steam Link, które kosztuje 220 zł. Niebawem będziemy mogli uzyskać ten sam efekt za darmo.

Oferta tygodnia na Steamie. Seria Far Cry, Crysis i inne tytuły taniej 

Posłuży temu aplikacja, która również będzie nosić nazwę Steam Link. Owa aplikacja będzie dostępna za dwa tygodnie. Pozwoli nam na korzystanie z biblioteki gier Steam na urządzeniach z Androidem oraz systemem iOS. W tym celu będzie trzeba połączyć się z komputerem hostem za pomocą kabla sieciowego lub Wi-Fi 5 GHz. Aplikacja będzie też wspierać różne akcesoria na przykład Steam Controller.

Valve w swoim wpisie, który możecie zobaczyć pod tym linkiem - New Steam Apps, dodaje że kolejna darmowa aplikacja skupi się na filmach. Steam Video będzie aplikacją, która pozwoli uruchomić na urządzeniach mobilnych dostępne na Steamie filmy oraz programy. Warto wspomnieć, że owe materiały będziemy mogli oglądać również w trybie offline. Steam Video będziemy mogli wypróbować tego lata.

Źródło: store.steampowered.com

Tagi: