Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 08.05.2018 15:55
Shadow of the Tomb Raider - Lara bez kultowych pistoletów
757V

Shadow of the Tomb Raider - Lara bez kultowych pistoletów

Lara Croft to ikona lat 90-tych. Piękna pani archeolog jest z nami od 1996 roku, gruntując swoją pozycję jako ikona popkultury. Bohaterka Tomb Raidera wraz ze swoimi kultowymi pistoletami zapisała się w naszej pamięci. W najnowszej odsłonie jednak pistoletów nie dostaniemy.

Jedną z kultowych rzeczy, która przychodzi na myśl kiedy słyszymy tytuł Tomb Raider jest możliwość dzierżenia dwóch pistoletów przez Larę Croft. Takim uzbrojeniem główna bohaterka serii dysponowała w każdej części przed rebootem. Jeśli liczyliście na to, że w Shadow of the Tomb Raider się pojawią to niestety tak się nie stanie.

Shadow of the Tomb Raider tworzy inne studio. Dlaczego nie Crystal Dynamics?

W najnowszym numerze magazynu OXM - Official Xbox Magazine pojawił się wywiad z Danem Bissonem, głównym reżyserem gry Shadow ot the Tomb Raider. Wyjawił on, że w najnowszej grze podstawową broń archeolożki będzie nadal łuk i dlaczego w reboocie Lara nie posiada ikonicznych pukawek:

Odebranie Larze pistoletów w grze Crystal Dynamics nadało jej praktyczny i realistyczny charakter. To decyzja, która została szeroko zaakceptowana przez fanów i zapalonych graczy. Dla nas jest to najważniejsze wydarzenie z nią związane. 

Nie zamierzamy wkładać jej w szorty z podwójnymi pistoletami, w bikini, to nie to. Podwójne pistolety mają w sobie coś symbolicznego. Nie wiem co będzie później, w przyszłych tytułach - ale w tej trylogii łuk nadal jest jej główną bronią.

Shadow of the Tomb Raider ukaże się 14 września bieżącego roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Źródło: http://sirusgaming.com/2018/05/the-bow-is-still-lara-crofts-signature-weapon-says-shadow-of-the-tomb-raider-director/

Tagi: Eidos Montreal pc playstation 4 Shadow of the Tomb Raider Square Enix