Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 07.05.2018 11:46
Federalna Komisja Handlu grozi technologicznym gigantom
1136V

Federalna Komisja Handlu grozi technologicznym gigantom

Federalna Komisja Handlu (ang. Federal Trade Commision, FTC) to organizacja zajmująca się ochroną konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Na jej celowniku znaleźli się tacy giganci jak Microsoft, Sony czy Nintendo. A wszystko przez plomby gwarancyjne.

Każdy z was zapewne kojarzy popularne plomby, których usunięcie ze sprzętu elektronicznego równało się z utratą gwarancji. Przez nie byliśmy zmuszeni na reperację naszego sprzętu w autoryzowanych serwisach. Często za znacznie wyższe kwoty, niż w serwisach prywatnych. 

Nvidia wycofuje się rakiem z programu GPP

Federalna Komisja Handlu w USA stwierdziła, że takie plomby to poważne naruszenie praw konsumentów. Z tego powodu wysłała listy do 6 największych firm zajmujących się sprzętem na terenie Stanów. Sony, Microsoft, Nintendo, Hyundai, HTC i ASUS dostali 30 dni na zmianę swoich zapisów gwarancyjnych. Jeśli nic nie zmienią w tym czasie komisja zacznie podejmować kroki prawne. Lepiej późno niż wcale prawda?

FTC liczy, że za przykładem dużych firm swoje zapisy gwarancyjne zmienią też mniejsi dostawcy. Pozostaje czekać.

 

Źródło: https://motherboard.vice.com/en_us/article/xw7b3z/warranty-void-if-removed-stickers-sony-microsoft-nintendo-ftc-letters

Tagi: asus federalna komisja handlu ftc htc Hyundai Microsoft Nintendo Sony sprzęt