Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.04.2018 23:16
Unreal Redux - fanowski remake PC-towego klasyka
880V

Unreal Redux - fanowski remake PC-towego klasyka

Unreal to jeden z najbardziej kultowych tytułów z PC-tów. Mocarny konkurent Quake'a pozwolił wybić się ekipie Epic Games, a studiu Digital Extremes wypłynąć na szerokie wody. W 2018 roku, fani chcą wydać swój remake.

Nie będzie to jednak remake jakich wiele. Unreal Redux nie powstaje na najnowszej wersji silnika Unreal Engine, gra nie jest przenoszona na coś innego. Odświeżony Unreal powstanie na pierwszej wersji silnika Unreal, do której zostały dodane nowe efekty graficzne i usprawnione technologie renderowania.

Tak wygląda przyszłość grafiki w grach

Unreal Redux powstaje w oparciu o łatkę Unreal 227j, co ma pozwolić na oddanie ducha oryginału, oferując przy tym maksymalne dopieszczenie efektów (w miarę możliwości silnika) graficznych. Więcej zmieni się w rozgrywce. Twórcy obiecują znacznie większe poziomy z nowymi sekretami do odnalezienia, przebudowaną geometrię i efekty pogodowe.

Unreal Redux - Teaser Trailer

W samej mechanice rozgrywki także się pozmienia. Przeciwnicy będą zostawiać po sobie losowe zasoby, ich zwłoki będziemy mogli przeszukać, a punkty respawnu będą się nie bieżąco zmieniać. Dostaniemy także więcej interakcji z mieszkańcami NaPali.

Unreal Redux - rozgrywka z wczesnej wersji

Co trzeba jeszcze wiedzieć o projekcie? Niestety - nie będzie wsparcia dla Unreal Tournament. Większość istniejących modów nie będzie kompatybilna, no i nie wiadomo kiedy projekt zostanie ukończony. Pozostaje więc czekać i ściskać kciuki, żeby to w ogóle się udało.

Tagi: pc unreal unreal redux wideo