Kacper Mądry Kacper Mądry 28.04.2018 11:32
Twórcy Kursk zachęcają do tworzenia odważnych gier
322V

Twórcy Kursk zachęcają do tworzenia odważnych gier

Autorzy Realpolitiks oraz nadchodzącego Kursk chcą zachęcić deweloperów do podejmowania odważnych tematów. Przykładem takiej gry ma być oczywiście Kursk.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun nadchodzącej gry Jujubee. Kursk charakteryzować ma odważna historia opowiedziana przez twórców.

Kursk. Nowy zwiastun polskiej gry o słynnej rosyjskiej tragedii

Jujubee od pewnego czasu zachęca do wyjścia tematycznego poza hermetyczny świat gier wideo. Studio chce poruszać poważne, często kontrowersyjne tematy, inspirować i zachęcać do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie. Autorzy nadchodzącego Kursk, zainaugurowali nową podkategorię swoich produktów, które będą odtąd oznaczane sloganem GAMES BEYOND™. Będą się one charakteryzować dużym naciskiem na opowiadaną historię, nietuzinkową rozgrywką i doborem dojrzałej tematyki.

„Uważamy, że nadszedł czas opowiadania prawdziwych historii. W dobie, kiedy rywalizujemy o wolny czas odbiorców z całą branżą rozrywkową, a zatem również z serialami czy filmami oraz kiedy ludzie coraz mniej chętnie sięgają po literaturę faktu, na twórcach gier ciąży dodatkowa odpowiedzialność. Owszem, gry są coraz bardziej rozbudowane, oferują niesamowite wrażenia audiowizualne, pozwalają nam zatracić się w wirtualnym świecie, ale rzadko kiedy są rozwijające. Dlatego właśnie chcemy wykraczać tematycznie poza hermetyczny świat gier wideo i zachęcać odbiorców do pogłębiania ich wiedzy o historii czy aktualnym świecie. Jesteśmy przekonani, że KURSK będzie niezwykle atrakcyjnym tytułem dla każdego kto poszukuje ambitnej i dojrzałej rozgrywki”

Kursk ma nadejść w 2018 roku. Autorzy nie boją się podejmować delikatnego tematu, który może wywołać spore kontrowersje wśród rosyjskiej społeczności. W planach jest już kolejna gra studia zatytułowana Konklawe. O niej jednak wiemy bardzo mało, lecz również ma ona należeć do "GAMES BEYOND™".

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Jujubee Kursk pc playstation 4 Xbox One