Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 27.04.2018 11:29
Kolejne opóźnienie przy produkcji procesorów Cannon Lake
396V

Kolejne opóźnienie przy produkcji procesorów Cannon Lake

Nowe podsumowanie zarobków Intela zdradziło kilka ciekawych sekretów. Przyjdzie nam jeszcze poczekać na Cannon Lake, ale za to dostaniemy procesory z serii Whiskey Lake. 

Podsumowanie finansowe Intela potwierdziło, że niewielkie ilości procesorów Cannon Lake zostały wysłane do testów. Jednak masowa produkcja jednostek musi zostać wstrzymana do 2019 roku. Wszystko z powodu problemów przy produkcji tych jednostek. Z tego powodu w tym roku dostaniemy 14nm jednostki nazwane Whiskey Lake. 

Główny architekt Ryzena przeszedł do Intela

Wciąż nie wiemy o nich dużo, ale wszystko wskazuje na to, że dostaniemy w tym roku jednostki 4+2 oraz 8+2. Bierzcie jednak te obietnice z odrobiną dystansu. Nic bowiem nie zostało oficjalnie potwierdzone. Jeśli plotki okażą się prawdziwe to procesor 8800K dostaniemy razem z serią płyt głównych Z390, Jednak AMD ma szansę na osiągnięcie ogromnej przewagi na rynku, jeśli prace nad Cannon Lake nie przyśpieszą. Intel jest tego świadomy i robi wszystko, aby przyspieszyć pracę nad procesorami w technologi 10nm. Nam pozostaje czekać i obserwować tą wojnę tytanów. A co wy sądzicie o procesorach Whiskey Lake? Zamierzacie aktualizować swoją jednostkę czy jednak czekacie na procesory 10nm?

 

Źródło: https://segmentnext.com/2018/04/27/intel-whiskey-lake-cannon-lake/

Tagi: Cannon lake intel procesory sprzęt whiskey lake