Jakub Barwiak Jakub Barwiak 26.04.2018 18:54
Szykuje się kolejna ekranizacja książki Stephena Kinga
311V

Szykuje się kolejna ekranizacja książki Stephena Kinga

Hollywood kocha Stephena Kinga - New Line Cinema szykuje filmową adaptację Wielkiego marszu - jednej z najstarszych książek Kinga.

Po niezwykłym sukcesie To, New Line Cinema nie ma zamiaru porzucać twórczości Stephena Kinga i planuje zekranizować jedną z jego starszych powieści - Wielki marsz.

To 2 jeszcze straszniejsze niż część pierwsza

Powieść ta został napisana w latach 1966-67, jednak wydana dopiero w 1979 roku, była to pierwsza książka Kinga, wydana pod pseudonimem Richarda Bachmana. Opowiada ona o dystopijnej przyszłości, w której amerykańscy nastolatkowie biorą udział w wydarzeniu, które polega na nieprzerwanym marszu, obwarowanym konkretnymi regułami. Trwa on tak długo, aż przy życiu pozostaje zaledwie jego jeden uczestnik.

Za scenariusz ma odpowiadać James Vanderbilt (Zodiac, Niesamowity Spider-Man). Co ciekawe, do tej pory prawa do ekranizacji Wielkiego marszu, należały do Franka Darabonta, który zasłynął w przeszłości stworzeniem filmowych Skazanych na Shawshank i Zielonej mili.

Producentami filmu, oprócz Vanderbilta będą Bradley Fisher i William Sherak. Data premiery Wielkiego marszu jest na razie nieznana.

 

 

Źródło: http://www.comingsoon.net/movies/news/941137-stephen-kings-long-walk-development-new-line

Tagi: new line cinema stephen king wielki marsz