Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.04.2018 13:50
Pro Evolution Soccer - 100 milionów sprzedanych kopii
447V

Pro Evolution Soccer - 100 milionów sprzedanych kopii

Konami pochwaliło się, że seria Pro Evolution Soccer przekroczyła sprzedaż 100 milionów sztuk.

Pro Evolution Soccer jako cała seria przebiło próg sprzedanych 100 milionów kopii gry. Udało się to osiągnąć w 17 lat od premiery pierwszej odsłony serii Pro Evolution Soccer w 2001 roku na PlayStation 2. PES debiutował jako spin-off, a raczej kontynuacja ISS, które tworzone było na zmianę przez studio w Osace i Tokio.

UEFA nie przedłuży umowy z Konami. Pro Evolution Soccer bez licencji na LM i LE

Seria święciła największe sukcesy w erze PlayStation 2, gdzie deklasowała jakościowo i sprzedażowy konkurenta spod szyldu FIFA. I to wszystko mimo ciągłych braków w licencji. PES 6 po dziś dzień uważany jest za najlepszą odsłonę w serii. Wraz z debiutem na PS3 przyszedł ogromny spadek formy, który trwał aż do 2013 roku, gdy było widać pierwsze podrygi i wznoszenie się w jakości.

Aktualnie, Pro Evolution Soccer jest chwalone z każdej strony za realne oddanie meczu piłkarskiego i to mimo - tak, nadal - braku w licencjach.

Konami z tej okazji organizuje specjalne wydarzenia, zarówno w PES 2018 na konsolach, jak i w mobilnej wersji gry. Za zalogowanie się w myClub na konsoli dostaniemy jednego z siedmiu legendarnych piłkarzy - Ronaldinho, Roberto Carlos, David Beckham, Johan Cruyff, Romario, Diego Maradona i Luis Figo. Dodatkowo za logowanie dostaniemy także więcej bonusów. W mobilnej wersji możemy za to wziąć udział w specjalnym wyzwaniu.

Jakie są wasze wspomnienia z PES-em? Którą odsłonę uważacie za najlepszą?

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Konami Pro Evolution Soccer