Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 25.04.2018 16:55
Hakerzy złamali Nintendo Switch
571V

Hakerzy złamali Nintendo Switch

Jeśli sądziliście, że hakerów interesują jedynie konsole pokroju PlayStation 3 czy Xboksa 360 to jesteście w błędzie, bo dobrano się do zabezpieczeń Nintendo Switch

Nintendo Switch jest obecnie jedną z najchętniej kupowanych konsol. To na tę konsolę wyszły takie perełki jak The Legend of Zelda: Breath of The Wild czy Super Mario Odyssey. A trzeba pamiętać, że coraz ciężej piraci się gry.

Aktualizacja systemu Nintendo Switch do wersji 5.0.2 dostępna

W ciągu ostatnich 24 godzin doświadczona ekipa hakerska fail0verflow oraz członkini zespołu ReSwitched - Kate Tamik zdołali złamać zabezpieczenia Nintendo Switch. Całą procedurą programiści podzielili się umieszczając ją w Sieci. Furtką do tego okazał się bug umożliwiający uruchamianie pamięci ROM. Jednak jak sami mówią ich celem nie było piracenie gier, a używanie własnego systemu operacyjnego.

Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z poprzednimi konsolami, zastanawialiśmy się, czy udostępnić szczegóły systemu. Baliśmy się, że zostanie użyty głównie w celach piracenia gier, a nie używania własnego oprogramowania na konsoli

Jak donosi serwis Digital Foundry prócz wgrania Linuksa możliwe jest zainstalowanie modów do gier, a także odpalenie starszych produkcji jak Doom 3.

 Aby wyeliminować problem Nintendo musi wydać usprawnioną wersję procesora NVIDIA Tegra X1, gdyż dziura leży nie w oprogramowaniu Nintendo, a właśnie w konstrukcji chipa.

Nintendo Switch - uruchomienie systemu Linux 

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-switch-hacked-exploit-analysis

Tagi: bug haker nintendo Switch NVIDIA wideo