Daniel Stroński Daniel Stroński 25.04.2018 09:34
Avengers: Wojna bez granic hitem? Mamy pierwsze recenzje
954V

Avengers: Wojna bez granic hitem? Mamy pierwsze recenzje

Avengers: Wojna bez granic to dotychczas największe przedsięwzięcie w kwestii filmowych uniwersów w historii. Czy można upchnąć kilkadziesiąt superbohaterów do jednego filmu i wciąż stworzyć spójną opowieść?

Avengers: Wojna bez granic jest jak na razie największą produkcją kinowego uniwersum Marvela i wygląda na to, że bracia Joe i Anthony Russo (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów) dali radę. Do wchodzącej do kin historii prowadzi co prawda aż 17 wcześniejszych filmów, ale osoby, które już widziały Wojnę bez granic, są raczej zgodne - da się oglądać bez znajomości poprzednich historii, tyle że ucieknie nam duża część ładunku emocjonalnego.

Gra Spider-Man otrzyma kostium z Avengers: Wojna bez granic

Dziś w nocy zeszło embargo i w końcu recenzenci mogli podzielić się swoimi wrażeniami. W serwisie Rotten Tomatoes (gdzie nie publikuje się ocen, a jedynie pozytywną lub negatywną opinię) Avengers: Wojna bez granic uzyskało 86% pochlebnych komentarzy, otrzymując rangę "Fresh". Licząca 2,5 godziny produkcja wywołała u niektórych recenzentów zmęczenie superbohaterskim tematem i upychaniem jak największej liczby postaci, z kolei praktycznie wszyscy "geekowscy" oceniający są zadowoleni:

Mark Daniell (Toronto Sun) - Fresh (+)

Najnowsza historia kinowego uniwersum Marvela jest największą, najbardziej ambitną opowieścią całej 10-letniej obecności MCU i w momencie wychodzenia z sali będziecie ustawiać się w kolejce po kolejny bilet. To jest aż tak dobre.

Simon Foster (Screen-Space) - Fresh (+)

Odważne przedsięwzięcie dostrajające formułę filmów MCU z grupą Avengers, którego skala chwilami dorównuje narracyjnym ambicjom.

Michael Phillips (Chicago Tribune) - Rotten (-)

W tym miesiącu mija 10 lat, odkąd uniwersum Marvela wypuściło świeży, luźny i zabawny film Iron Man. Odnoszę wrażenie, że tak naprawdę minęło jakieś 100 lat od tej premiery.

A jak film oceniają siedzący w komiksach i wszystkim z nimi związanym polscy youtuberzy?

Łukasz Stelmach

Bracia Russo dobili właśnie do momentu, gdy MCU fenomenalnie i idealnie niemalże oddaje frajdę z czytania komiksów z superbohaterami [...] Na pewno nie jest to film, który poleciłbym komuś, kogo to nie jara, ale cała reszta powinna być zadowolona i usatysfakcjonowana. Tym niemniej nie sądzę, żeby dla kogokolwiek z was był to najlepszy film MCU. Głównie dlatego, że tu jest po prostu zbyt dużo rzeczy, tego jednego spójnego motywu, [...] to jest po prostu kompilacja. Komiksowy event pełną parą.

Komiksomaniak

Film trochę wymyka się ramom konwencjonalnej historii i w żadnym innym wypadku to by nie przeszło [...] ale Marvel zbudował sobie tak solidne fundamenty, tak mocno ugruntował już w tym uniwersum swoich bohaterów, że aż tak tego nie potrzebujemy. [...] To nie będzie film obok którego ktokolwiek przejdzie obojętnie.

Przypominamy, że film wchodzi do polskich kin już jutro, 26 kwietnia, ale już dziś startują pokazy przedpremierowe.

Avengers: Wojna bez granic - zwiastun

 

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/avengers_infinity_war, YouTube (Komiksomaniak, Łukasz Stelmach)

Tagi: Avengers: Wojna bez granic film pierwsze oceny pierwsze recenzje