Anna Jurak Anna Jurak 25.04.2018 09:04
Walden, a game - refleksyjna przygoda w otoczeniu natury
265V

Walden, a game - refleksyjna przygoda w otoczeniu natury

Walden, a game to produkcja, która pozwoli nam wcielić się w pisarza oraz filozofa, którym był Thoreau. W grze przyjdzie nam spędzić rok w lesie - co jest zgodne z jego przekonaniami co do bliskości człowieka z naturą.

Walden, a game to produkcja, która skupia się na przekazaniu tych samych wartości, które głosi książka "Walden". Książkę znajdziecie pod polskim tytułem "Walden, czyli życie w lesie", co idealnie opisuje produkcję od Walden Team. Gra jest obecnie dostępna na PC i Mac za pośrednictwem Itchi.io, Pojawi się jednak na PlayStation 4 w maju tego roku.

Raft - survival w domku na środku oceanu 

Walden, a game wcielimy się w postać pisarza, filozofa, którym był Thoreau. Zgodnie z jego przekonaniami o ważnej roli jaką w życiu człowieka odgrywa natura, spędzimy rok w otoczeniu malowniczych lasów oraz stawów. Naszym zadaniem będzie dbać o wszystko co potrzebne do przetrwania. Jednocześnie twórcy zachęcają do snucia refleksji, tak jak robił to Thoreau. 

Filozofię, którą głosił Thoreau bardzo dobrze oddaje cytat zamieszczony na oficjalnej stronie gry:

Za­mie­szkałem w le­sie, po­nieważ chciałem żyć świado­mie. Chciałem czer­pać ze źródeł życia samą je­go is­totę. Od­rzu­cić wszys­tko, co nie było nim, by w godzinę śmier­ci nie od­kryć, że nie żyłem. - Walden, Henry David Thoreau 

Walden, a game - zwiastun

Poniżej możecie przeczytać jak grę opisują sami twórcy:

Walden, a game jest eksploracyjną relacją i symulacją życia w otwartym świecie jako amerykański filozof Henry David Thoreau podczas eksperymentu polegającego na samodzielnym życiu w Walden Pond. Rozgrywka rozpoczyna się latem 1845 r. kiedy Thoreau przeniósł się do Walden Pond i zbudował tam swoją chatkę.


Gracze podążają jego śladami, starając się przetrwać w lesie, znajdując pożywienie, paliwo oraz dbając o swoje schronienie i ubranie. W tym samym czasie gracze są otoczeni przez piękno lasów i stawu, które stanowią obietnicę wspaniałego życia poza zaspokajaniem podstawowych potrzeb. Gra śledzi poczynania Henrego podczas pierwszego roku spędzonego w lasach, każdy sezon przynosi nowe wyzwania i możliwości inspiracji.


Gra skierowana jest do szerokiej gamy osób: od zaciekawionych graczy poprzez miłośników literatury, jaką tworzył Thoreau lub ogólnie Transcendentalizmu. W związku z tym gra oferuje więcej możliwości do refleksji. Gra ma subtelny łuk narracyjny w hołdzie oryginalnemu tekstowi, który nie jest przygodą ciała skierowanego przeciw naturze, ale umysłu i duszy żyjących w naturze przez rok w Nowej Anglii.

Źródło: YouTube (PlayStation), waldengame.com

Tagi: a game pc playstation 4 Walden Walden Team wideo