Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.04.2018 14:43
God of War zalicza najlepszy start w historii marki
954V

God of War zalicza najlepszy start w historii marki

God of War jest w sprzedaży od piątku. Gra zdążyła pobić wiele rekordów sprzedażowych. Wiele wskazuje na to, że globalnie będzie to kolejny hit komercyjny. Na rynku UK to najlepszy start ze wszystkich gier w serii God of War.

Rano pojawiły się wyniki sprzedaży z rynku brytyjskiego. Seria God of War na nim, jak i w całej Europie nigdy nie sprzedawała się wyjątkowo dobrze. Mówili o tym niejednokrotnie przedstawiciele Sony narzekając, że Europa nie kochała Kratosa. M.in. dlatego też podjęto decyzję o zmianie gry z tępego pseudoslashera w grę RPG.

God of War. Łatka 1.12 poprawia interfejs oraz rozmiar tekstu

Czy ruch się opłacił? Pierwsze wyniki sprzedaży pokazują, że jak najbardziej. God of War zaliczyło świetny start. Licząc wyłącznie pudełkowe wersje gry (bez sprzedaży w PSN), nowe przygody Kratosa zanotowały wynik lepszy o 35% od poprzednio najlepiej sprzedającej się odsłony - God of War 3 na PS3.

Według szacunków, daje to ponad 90 tysięcy sprzedanych pudełek w jeden dzień (liczony jest tylko piątek). Do tego trzeba doliczyć cyfrową dystrybucję, która na rynku UK zajmuje już nawet do 40% ogólnej sprzedaży. Więc szacunkowo, God of War powinien rozejść się w ~130 tysiącach sztuk w jeden dzień.

Oczywiście seria zawsze była mocna w USA i to tam będzie biła rekordy (a takie głosy już dochodzą, że Sony będzie miało się z czego cieszyć). Nas ciekawi jednak jak God of War odbierze Europa, a zwłaszcza Polska.

God of War - zwiastun gry

 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-04-22-uk-god-of-war-launch-is-the-biggest-in-the-series-history

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica