Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 23.04.2018 14:15
Streamer Fortnite'a pobił własny rekord na Twitch.tv
1024V

Streamer Fortnite'a pobił własny rekord na Twitch.tv

Fortnite jest obecnie najpopularniejszą grą na świecie. Miliony graczy grają i oglądają poczynania innych na Twitchu. Mało kto jednak potrafi przyciągnąć ponad pół miliona widzów w jednym momencie.

Od dłuższego czasu Fortnite utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu popularności na portalu Twitch.tv. Dlatego coraz więcej osób chce pokazywać swoje umiejętności w grze Epic Games, ale król może być tylko jeden.

Fortnite zmierza do Chin?

Najpopularniejszym streamerem gry Fortnite jest Tyler "Ninja" Blevins, którego kanał w pół roku osiągnął pułap pół miliona fanów. W ubiegły weekend Ninja zorganizował własny turniej, który rozgrywał się w Luxor Hotel and Casino w Las Vegas. Każda osoba, która wygrała mecz przeciwko Tylerowi otrzymywała 2500 dolarów, kolejne 2500 dostawała, jeśli zabiła w grze streamera. Cała pula turnieju wynosiła 50 000 dolarów i była ona przeznaczona na cele charytatywne. Oczywiście każdy mecz był transmitowany na kanale Tylera.

Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem, ponieważ transmisję z turnieju w jednej chwili oglądało 680 tysięcy osób, co jest rekordem na kanale Ninji - poprzedni wynosił 628 tysięcy. Biorąc pod uwagę sam ten wynik można być pewnym, ze Fortnite jest obecnie niezaprzeczalnym liderem popularności na Twitchu i wiele wskazuje na to, że zainteresowanie produkcją będzie rosło jeszcze przez długi czas.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/fortnite/ninja-fortnite-tournament

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Publishing