Kacper Mądry Kacper Mądry 22.04.2018 11:49
Twórcy Firewatch dołączyli do Valve
304V

Twórcy Firewatch dołączyli do Valve

Campo Santo, twórcy gry Firewatch postanowili przyłączyć się do Valve. Skąd taka decyzja?

Campo Santo będące deweloperami odpowiedzialnymi za Firewatch zadecydowało o przyłączeniu się do studia Valve. Co wiemy o tej małej zmianie w branży?

Housemarque zaprezentowało Stormdivers

Campo Santo aktualnie pracuje nad grą In the Valley of Gods. Producenci uspokajają, że prace nie zostały wstrzymane i od teraz gra będzie po prostu wydawana jako dzieło Valve. Podobno za takową decyzją stały długie rozmowy, które przekonały obie strony o wyznawaniu wspólnych wartości przy tworzeniu gier.

Osoby z Campo Santo przytoczyły również zabawną anegdotkę dotyczącą tego, że przejście do Valve jest dla nich jak powrót do domu. Okazuje się bowiem, że w 2015 roku podczas odwiedzin siedziby redakcji IGN natknęli się oni na nieodebraną butelkę szampana, która była nagrodą dla Valve za uzyskanie przez Portal 2 tytułu gry roku. Autorzy Firewatch nie przegapili okazji na darmowy alkohol i zabrali butelkę wznosząc poniekąd toast za Valve.

Jakiś czas temu Valve zapowiedziało powrót do tworzenia nowych gier. Wkrótce będziemy mogli zagrać w ich nową karciankę, a teraz odpowiadają oni za In the Valley of Gods. Niestety, o Half-Life 3 dalej nic oficjalnie nie wiemy.

In the Valley of Gods - zwiastun

 

Źródło: http://blog.camposanto.com/post/173170027579/campo-santo-news

Tagi: Campo Santo Firewatch in the valley of gods Valve