Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 21.04.2018 08:30
Counter-Strike: Global Offensive - kultowa mapa powraca
640V

Counter-Strike: Global Offensive - kultowa mapa powraca

Najnowszy patch do Counter-Strike: Global Offensive ucieszy wielu graczy nawet tych, którzy są z serią od samego początku.

Counter-Strike jest jedną z najpopularniejszych serii FPS-ów na komputery osobiste. Od kilku lat wszyscy zagrywają się w pełnoprawną czwartą odsłonę o podtytule Global Offensive. Dziś ciężko jest uwierzyć, że marka jak i jedna z najpopularniejszych map powstały w 1999 roku.

Valve zapłaci za łamanie prawa

De_Dust2 to jedna z najstarszych map, jakie znajdują się w Counter-Strike: Global Offensive z 2012 roku. Do pierwszej gry - Counter Strike 1.1 - została dodana 13 marca 2001 roku. Przez blisko 20 lat przeszła kilka modyfikacji, lecz jej szkielet pozostał niezmienny i po dziś dzień jest to jedna z najbardziej ulubionych map przez graczy.

Counter - Strike: Global Offensive - ewolucja de_dust2


W ubiegłym roku Valve podjęło decyzję o wycofaniu mapy z puli turniejowej i trybów rywalizacji. W ciągu kilku miesięcy nieobecności lokacja została po raz kolejny przebudowana i jej unowocześnioną wersję można było ogrywać od października 2017 roku w trybie bety. 

Najnowsza aktualizacja przywraca de_dust2 do gier turniejowych i rywalizacyjnych. Natomiast usunięty zostanie Cobblestone, o czym mówiło się już od kilku miesięcy. Pozostałe zmiany zaimplementowane to:

  • dodanie mapy Nuke z dodatkowym bombsitem B w trybie Wingman
  • dodanie map Austria, Cobblestone i Shipped do playlist casual
  • naprawienie problemu powodującego błędy z serwerami

Źródło: http://blog.counter-strike.net/index.php/2018/04/20344/

Tagi: aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive pc