Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 19.04.2018 15:27
Twórcy Yakuzy pracują nad nową marką
203V

Twórcy Yakuzy pracują nad nową marką

Yakuza 6: The Song of Life dopiero co trafiła do rąk europejskich fanów, w sierpniu zagramy w Yakuza Kiwami 2. Tymczasem studio odpowiedzialne za serię nie odpoczywa.

Yakuza 6: The Song of Life zamyka historię Kazumy Kiryu. Nie oznacza to jednak, że Sega Yakuza Studio już nie stworzy nowych gier. Wkrótce do naszych rąk trafi remake drugiej części, pt. Yakuza Kiwami 2, a w produkcji jest już nowy tytuł.

Yakuza 6 już dostępne, mamy nowy zwiastun z ocenami

W japońskim magazynie Weekly Famitsu dyrektor generalny firmy Sega Sammy Holdings, Haruki Satomi wyznał że jego studio nie zamierza przestać tworzyć. W przyszłości mamy otrzymać gry na automaty, urządzenia mobilne, konsole oraz inne sprzęty.

I nie będą to gry z serii Yakuza, a całkowicie nowe marki - jak mówi Haruki Satomi jedna z nich jest już w przygotowaniu. Nie wiadomo jeszcze co to będzie, ale ma to być tytuł przeznaczony na stacjonarne konsole. Jednak szanse na to, że studio całkowicie odetnie się od kultowej marki są niewielkie, ponieważ już teraz wiadomo, że powstaje poboczna seria - Shin Ryu Ga Gotoku -  z zupełnie nowym bohaterem, ale osadzona w uniwersum Yakuzy. 

Shin Ryu Ga Gotoku - przedstawienie Ichiban Kasugi

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/unannounced-new-ip-yakuza-studio/

Tagi: kazuma kiryu SEGA Sammy wideo yakuza team