Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.04.2018 08:17
SNK zapowiada nowy sprzęt na 40. urodziny firmy
286V

SNK zapowiada nowy sprzęt na 40. urodziny firmy

SNK zamierza hucznie świętować swoje 40. urodziny. Firma zapowiedziała wydanie tajemniczego urządzenia, na którym będziemy mogli zagrać w gry wydawcy, które pojawiły się na NeoGeo.

SNK po zapowiedzi wydania SNK 40th Anniversary Collection, w którym to znajdziemy klasyczne gry z automatów, idzie krok dalej. Firma prawdopodobnie zamierza skorzystać z popularności miniaturowych konsol i stworzy swój sprzęt z retrogrami.

SNK 40th Anniversary Collection trafi na Nintendo Switch

Na ten moment wiemy tylko, że taka konsola się pojawi i pozwoli na grę w klasyczne tytuły SNK z konsoli NeoGeo. W tweecie wymieniono serie Metal Slug, The King of Fighters, Fatal Fury i Samurai Shodown.

Jeśli to faktycznie będzie miniaturowa wersja NeoGeo, to najbardziej ucieszą się fani bijatyk 2D. Poza wspomnianymi seriami, na tym sprzęcie pojawiły się m.in. Garou: Mark of the Wolves, The Last Blade czy Art of Fightning. Inne gry? Wszystko zależy czy będą to tylko tytuły SNK, czy firma pozyska licencję na wydanie pozostałych gier, jak chociażby Neo Bombermana czy Windjammers.

Kupilibyście taką konsolkę? Czy może to już zbyt duża nisza jak dla was?

Tagi: neo geo SNK