Daniel Stroński Daniel Stroński 18.04.2018 10:16
Spider-Man otrzyma prequelową powieść i artbooka
297V

Spider-Man otrzyma prequelową powieść i artbooka

Spider-Man od Insomniac Games pokaże oryginalną fabułę, odrębną od komiksów czy filmów. Gdybyście chcieli czegoś więcej, powstaną książki.

Spider-Man ma być grą, na którą fani czekali od lat. Zapomnijcie o odtwarzaniu scen z filmów czy komiksów - Insomniac Games przygotowało własną opowieść o Peterze Parkerze. Chociaż na razie nie mówiono o komiksie, który by uzupełniał fabułę, zapowiedziano książki!

Wszystko o grze Spider-Man. Data premiery, fabuła, rozgrywka, umiejętności

W nadchodzącej grze poznamy Petera, który jest dobrze zaznajomiony ze swoimi pajęczymi mocami. Nie będzie to historia powstania Spider-Mana, a po prostu ważniejsza przygoda z jego życia. Bohater jest po szkole, zaczyna pracować jako naukowiec, a po nałożeniu maski ma o czym rozmawiać z potężnymi przestępcami, bo mają już wspólną historię. Co więcej jego związek z Mary Jane podupadł i młoda para przez ostatnie pół roku w ogóle ze sobą nie rozmawiała, a jego najlepszy przyjaciel Harry Osborn wyjechał do Europy. Warto też dodać, że przemierzając Nowy Jork, natkniemy się na zapomniane przez Petera plecaki z "cywilnym" ubraniem, które nakreślą przeszłość Pająka.

Gdzie w to wszystko wpasują się książki? Wiemy, że powstaną dwie, z czego pierwsza pt. Spider-Man: Hostile Takeover przedstawi historię poprzedzającą wydarzenia z gry. Powieść skupi się na relacjach bohatera ze swoimi przyjaciółmi i wrogami - Shockerem, Echo, Blood Spiderem, J. Jonah Jamesonem, Mary Jane Watson i, przede wszystkim, Kingpinem. Autorem jest David Liss, który ma na koncie nagrodzony kryminał (Spisek Papierowy) oraz powieści nawiązujące do historii Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Liss tworzył także scenariusze komiksów, m.in. Black Panther: The Man Without Fear oraz Sherlock Holmes: Moriarty Lives.

Kim jest Blood Spider, spytacie. To gość trenowany przez Taskmastera w taki sposób, by odzwierciedlał każdy ruch Pająka i był w stanie go pokonać. Postać pojawiła się w zaledwie kilku komiksach, zawsze w towarzystwie Jagged Arrowa (podobny "klon" Hawkeye'a) oraz Death-Shielda (... i Kapitana Ameryki). Poniżej robocza wersja okładki książki:

Tak samo jak powyższa książka (i druga, której szczegółów na razie nie znamy), tak i artbook zostanie wydany nakładem wydawnictwa Titan Books. Znajdziemy w nim niedostępne nigdzie indziej grafiki z kostiumami i sprzętem Spider-Mana, marvelowską wersją Nowego Jorku oraz łotrami, których zobaczymy w grze.

Powieść Spider-Man: Hostile Takeover ma być dostępna parę tygodni przed premierą gry, 21 sierpnia, z kolei artbooka będzie można kupić nieco później, 11 września tego roku.

Źródło: https://www.polygon.com/platform/amp/2018/4/17/17246982/spider-man-prequel-novel-marvel-insomniac

Tagi: Insomniac Games Sony Interactive Entertainment spider-man

Nie przegap