Jakub Barwiak Jakub Barwiak 17.04.2018 19:07
Steven Spielberg z historycznym rekordem
537V

Steven Spielberg z historycznym rekordem

Steven Spielberg mimo wieku nie zwalnia tempa. Dzięki sukcesowi Player One, reżyser przeszedł właśnie do historii kinematografii.

Dzięki sukcesowi Player One, Steven Spielberg po raz kolejny zapisał się w historii światowego kina. Jest on pierwszym reżyserem, którego filmy zarobiły na świecie 10 miliardów dolarów.

Kolejne rekordy bije również Jumanji

Informacją o sukcesie legendarnego filmowca podzielił się portal The Wrap, który podliczył przychody filmów Spielberga, podane na Box Office Mojo. Warto pamiętać, iż to prawdopodobnie nie koniec, gdyż doświadczony reżyser nie zamierza zwalniać tempa.

Obecnie Spielberg pracuje nad piątą częścią Indiany Jonesa, w której to w ikonicznej roli po raz kolejny wystąpi Harrison Ford. Planowany początek produkcji to 2019 rok, premierę z kolei zaplanowano na lipiec 2020 roku. Ma to być pożegnanie z serią dla Harrison Forda, jednak nie dla marki, która według zapowiedzi prezesa Disneya ma dalej żyć.

Bez wątpienia Spielberg ma na swoim koncie kilka kultowych pozycji, wystarczy tu chociażby wspomnieć o E.T. czy Parku Jurajskim. A Waszym zdanie czy sukces tego reżysera jest zasłużony?

Źródło: https://screenrant.com/steven-spielberg-movies-box-office-worldwide/

Tagi: player one Steven Spielberg