Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 17.04.2018 16:23
Wykryto spyware w kliencie Guild Wars 2
656V

Wykryto spyware w kliencie Guild Wars 2

Guild Wars 2 to jeden z największych MMORPGów na rynku. Wyobraźcie sobie złość graczy, kiedy odkryto w kodzie gry oprogramowanie szpiegowskie.

W czasie ostatniej aktualizacji do Guild Wars 2, Arena.Net wdrożyła nowe elementy przeciw oszustom. Szkoda tylko, że nie poinformowała, iż działają na zasadzie spyware'u. Czym jest spyware? Jest to narzędzie szpiegowskie instalowane bez wiedzy użytkownika, w celu wykradnięcia danych. Może śledzić nasz ruch sieciowy, informować o zakupach w sklepach czy instalowanym oprogramowaniu. Jak zapewne się domyślacie, nad fora Guild Wars 2 nadciągnęła potężna burza.

Recenzja Tera Online 

Użytkownicy byli oburzeni tym faktem. Nie dziwota, bo kto z nas chciałby być szpiegowany? Nawet jeśli miałoby to służyć tak szlachetnemu celowi, jak ochrona przed oszustami. Mimo iż pliki były w kliencie tylko tymczasowo, to zdążyły się przysłużyć do zbanowania sporej ilości graczy - mowa o około 1500 kontach. Uczciwi użytkownicy nie są jednak pod wrażeniem i zarzucają Arena.Net taktyki rodem z Korei Północnej. Co więcej wszelkie wątki na oficjalnym forum są usuwane.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/8c2j0y/a_technical_analysis_of_the_spyware_arena_used/

Tagi: