Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.04.2018 08:29
Bandai Namco zaklepuje w USA podtytuł Xenosagi III
230V

Bandai Namco zaklepuje w USA podtytuł Xenosagi III

Plotki na temat remasterów Xenosagi ożywają na nowo. Tym razem za sprawą rejestracji w USA przez Bandai Namco podtytułu trzeciej części serii - Also Sprach Zarathustra.

Ostatnie plotki na temat resmasterów Xenosagi pojawiły się w 2014 roku, gdy Bandai Namco nie wykluczyło definitywnie takiego ruchu. Fani zebrali się wtedy i ruszyli z operacją KOS-MOS, która miała jeden cel - przekonać wydawcę do zremasterowania trylogii.

Rusza "Operacja KOS-MOS". Fani walczą o Xenosagę w HD

Nic z tego nie wyszło. Minęły 4 lata, a temat leży odłogiem. Ale coś się może zmienić. W amerykańskim urzędzie patentowym, Bandai Namco złożyło wniosek o rejestrację frazy 'Also Sprach Zarathustra', która jest podtytułem trzeciej części sagi. Oznaczać to może, że coś jest faktycznie na rzeczy.

Czy to w ogóle możliwe? Jakiś czas temu odpowiedziałbym, że nie, gdyż Xenosaga to zbyt niszowa seria. Ale po tym, jak wydano u nas zremasterowane .hack//, nic mnie już w tej materii nie zdziwi. A jest co remasterować. Gra wydana została wyłącznie w USA na PS2 w 2006 roku i nigdy nie dotarła do Europy w przeciwieństwie do poprzednich części. Byłby to idealny moment by pozyskać nowych fanów serii.

Xenosaga III - rozgrywka z wersji na PS2

 

Tagi: Bandai Namco Monolith Soft Namco Bandai xenosaga xenosaga episode iii: also sprach zarathustra xenosaga ii xenosaga iii