Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.04.2018 14:30
Tencent Games planuje wprowadzić gry Ubisoft na rynek chiński
294V

Tencent Games planuje wprowadzić gry Ubisoft na rynek chiński

Dzięki współpracy Ubisoftu z chińskim producentem gier mobilnych, francuska firma może przenieść kilka swoich hitów na smartfony.

W zeszłym miesiącu rozstrzygnęła się sprawa przejęcia akcji Ubisoftu przez koncern Vivendi. Powoli docierają do nas informacje jakie skutki przyniesie współpraca między francuskim producentem gier komputerowych, a chińskim wydawcą produkcji mobilnych.

Ubisoft uratuje się od przejęcia przez Vivendi

Tencent to jeden z największych wydawców na świecie. To on stoi za wydaniem takich hitów jak League of Legends czy PlayerUnknown's BattleGround w wersji na smartfony. Niedawno wszedł on w posiadanie akcji Ubisoftu - francuskiego producenta i wydawcy gier. Jak donoszą chińskie media, Tencent ma zamiar wprowadzić na rynek chiński takie gry jak For Honor, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Tom Clancy's The Division czy Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands.

Dyrektor ds. finansów firmy, Randy Lee wyznał podczas konferencji na GamesBeat Summit 2018:

W ciągu ostatnich kilku lat, nasze współprace były jednymi z największych o jakich można było usłyszeć. Jednak przez ostatnie 12 miesięcy zaczęliśmy dokonywać mniejszych inwestycji, które na wczesnym etapie kosztowały około 3 miliony dolarów

Według statystyk SteamSpy w zeszłym roku baza chińskich graczy używających Steam liczyła 17 milionów graczy, a chiński rynek pecetowy wart jest 24 miliardy dolarów. Dlatego też Tencent coraz bardziej skupia się na rynku komputerowym, czego dowodem jest przemianowanie sklepu Tencent Games Platform na Tencent WeGame, który ma konkurować z platformą od Valve.

Źródło: https://www.wanuxi.com/腾讯游戏成为ubisoft战略性合作伙伴!《rainbow-six-siege》有机会/

Tagi: d for honor Ghost Recon Wildlands rainbow six: siege Tencent the division tom clancy's the division Ubisoft