Anna Jurak Anna Jurak 11.04.2018 10:20
Closed Nightmare, czyli nowy live-action horror od NIS
226V

Closed Nightmare, czyli nowy live-action horror od NIS

Closed Nightmare wykorzysta przerywniki filmowe z udziałem aktorów. Czy ten zabieg zachęci do rozgrywki?

Gatunek horror prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Nippon Ichi Software stworzyło tytuł, który jest skierowany właśnie do fanów mrocznych produkcji.

Ritual - Polacy z iFun4All zapowiadają survival horror

Owa produkcja została ogłoszona w styczniu jako Project Nightmare. Obecnie tytuł widnieje pod nazwą Closed Nightmare i ma zostać wydany 19 lipca w Japonii. Będzie to gra przygodowa w klimacie horror. Na uwagę zasługuje fakt, że w Closed Nightmare uświadczymy scenek przerywnikowych, które będą filmami z udziałem aktorów. Jeśli ktoś szczególnie lubi japońskie kino, to będzie to dla niego atutem. 

Fabuła gry prezentuje się następująco. Wcielamy się w postać kobiety, która zostaje zwabiona oraz zatrzymana przez dziewczynę imieniem Chizuru. Budzimy się w nieznanym nam miejscu, bez wspomnień, a nasza lewa dłoń zdaje się być sparaliżowana. Naszym zadaniem będzie oczywiście wydostanie się stamtąd. Nie będzie to jednak proste. Zostaniemy wciągnięci w tajemniczą grę. Czeka na nas szereg zagadek do rozwiązania. Gra będzie składać się z czterech segmentów:

- film na żywo,

- część tekstowa, podczas której dokonujemy istotnych dla fabuły wyborów,

- część eksploracyjna, która służy odnalezieniu potrzebnych przedmiotów oraz poszlak,

- część logiczna, podczas której rozwiązujemy zagadki. 

Platformy nie są jeszcze potwierdzone. Zgodnie z tym co zamieściło na swojej stronie DengekiOnline, możemy spodziewać się, że zagramy na PlayStation 4 oraz NintendoSwitchu.

Closed Nightmare - fragment dotyczący gry w 8:30

Źródło: dengekionline.com, YouTube (nippon1software)

Tagi: closed nightmare nippon ichi software wideo