Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.04.2018 08:47
PlayStation 5 w 2020 roku - donoszą źródła
2384V

PlayStation 5 w 2020 roku - donoszą źródła

Premiera PlayStation 5 w 2020 roku - do takich informacji dotarł redaktor Kotaku, który w trakcie GDC i później podpytywał wielu deweloperów na temat konsol następnej generacji. Więc ostatnie plotki - zgodnie z naszymi przewidywaniami - można wyrzucić do kosza.

To, kiedy wyjdzie PS5 pozostawać będzie tematem spekulacji tak długo, aż Sony nie zabierze głosu i oficjalnie nie pokaże nam konsoli. To jednak nie nastąpi za prędko. Jason Schreier z Kotaku w trakcie GDC oraz później postanowił przepytać wielu deweloperów studiów Sony oraz ekip 3rd party na temat następnej generacji konsol.

PlayStation 5 w 2018? A może w 2019? Jaka jest wasza opinia?

Poprzednia plotka mówiła o tym, że Sony masowo wysyła devkity deweloperom. To okazało się jedną, wielką ściemą. Żaden z przepytanych deweloperów (a było ich wielu, włącznie z tymi od Sony) na oczy nie widział nawet wczesnej wersji devkita, nie słyszał też żeby Sony cokolwiek na poważnie mówiło w temacie PS5. Oczywiście, konsola powstaje, ale aktualny plan mówi o 2020 roku. Takie informacje Sony miało podawać niektórym deweloperom, by Ci nie śpieszyli się jeszcze z kończeniem wsparcia dla PS4.

Oczywiście ta data może ulec zmianie jeśli Microsoft by z czymś zaskoczył Sony lub zmiany na rynku wymagałyby nagłej reakcji. Ale aktualnie plan Sony jest prosty - nowa konsola dopiero w 2020 roku, bo nie ma co się śpieszyć. Pytaniem jest, czy PS5 istnieje w jakiejś wstępnej formie? Oczywiście. Sony bez wątpienia pracuje nad nowym sprzętem i mogło już stworzyć bardzo wczesną wersję devkita, który jest w tym przypadku niczym innym jak PC-tem złożonym z aktualnie dostępnych części by symulować teoretyczną moc i architekturę PS5.

Niemniej, jeśli nikt z wielu deweloperów nawet nie słyszał o pomyśle wydania PS5 w 2018 lub 2019 (a niektórzy nawet wyśmiali te daty), to spokojnie możemy czekać kolejne dwa lata na nową generację.

Źródło: https://kotaku.com/sources-the-playstation-5-is-still-a-ways-off-1825152206

Tagi: playstation 5 Sony