Anna Jurak Anna Jurak 10.04.2018 15:07
Raft - survival w domku na środku oceanu
590V

Raft - survival w domku na środku oceanu

Gatunek gier survivalowych wciąż ma oddanych fanów. Dla takich właśnie osób jest przeznaczone Raft. Czy zaoferuje coś świeżego?

Gry takie jak Rust, Ark: Survival Evolved czy The Forest to tytuły rozpoznawalne i mające sporą rzeszę fanów. Jednak rozgrywają się na lądzie. By wprowadzić powiew świeżości do gatunku, powstało Subnautica, które przeniosło rozgrywkę wgłąb oceanu. Jeśli chodzi natomiast o przetrwanie na powierzchni wody, można tutaj przytoczyć tytuł Stranded Deep i to właśnie do tej gry najbliżej Raftowi. 

Rust trafi na konsole w tym roku

Raft to gra studia Redbeet Interactive. Już 23 maja trafi na platformę Steam w ramach wczesnego dostępu. Gra przenosi nas na środek oceanu. Znajdujemy się na malutkiej tratwie, którą z biegiem czasu przyjdzie nam rozbudowywać. W tym celu będziemy zbierać surowce z dryfujących na wodzie przedmiotów, odwiedzając wyspy lub nurkując. W wodzie czyhać będą niebezpieczeństwa takie jak krwiożercze rekiny. Doskwierać będzie nam też głód oraz pragnienie.

Raft - zwiastun 

Czym ta produkcja przewyższa chociażby wspomniane wcześniej Stranded Deep? Pomijając szereg kosmetycznych aspektów, które akurat zależą od indywidualnych upodobań gracza, to jednego odmówić Raftowi nie można - możliwość przeżycia przygody wraz ze znajomymi w sieciowej kooperacji jest na pewno dużym plusem.

Źródło: Steam (Raft), YouTube (Axolotgames)

Tagi: pc Raft Redbeet Interactive steam Stranded Deep wideo