Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 09.04.2018 23:13
Prezentacja Audi e-tron Vision w Gran Turismo Sport
468V

Prezentacja Audi e-tron Vision w Gran Turismo Sport

Zgodnie z zapowiedzią powstał specjalny samochód od Audi z myślą o grze Gran Turismo Sport. Wiadomo, kiedy przejedziemy się tą maszyną.

Kilka dni temu do Sieci trafiła zapowiedź auta od Audi, które trafi do Gran Turismo Sport. Dziś możemy spojrzeć, co specjalnego dla gry przygotował niemiecki producent.

Nasza recenzja gry Gran Turismo Sport

Audi e-tron Vision to kolejny wóz stworzony specjalnie na potrzeby Gran Turismo Sport w ramach programu Vision wymyślonego przez Kazunori Yamauchiego w 2013 roku. Polega on na tym, że producenci tworzą niesamowite auta, którymi będziemy mogli jeździć jedynie w grze. 

Samochód od Audi jest wzorowany na Audi 90 IMSA GTO powstałym w 1989 roku. Co ciekawe auto istnieje naprawdę. Koncern postanowił stworzyć jeden egzemplarz realnego odpowiednika - Audi Vision Gran Turismo, który będzie można zobaczyć 13-14 kwietnia podczas wyścigu Formula E w Rzymie. Od wirtualnego modelu Audi Vision Gran Turismo oprócz wyglądem różni się mocniejszym silnikiem o pojemności 3,4 l, napędem na tylną oś i całkowitą mocą pojazdu, która wynosi 1291,6 KM.

Natomiast Audi e-tron Vision Gran Turismo jest zasilany w pełni elektrycznie i posiada trzy elektryczne silniki - jeden o mocy 272 KM napędzany z przodu oraz dwa odpowiedzialne za tylną oś. Jego całkowita moc to 815,7 KM. Wirtualny pojazd jest dostępny od dzisiaj dla wszystkich graczy zupełnie za darmo.

Audi e-tron Vision Gran Turismo - prezentacja samochodu

 

Źródło: https://www.gran-turismo.com/pl/news/00_3208333.html

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment