Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 09.04.2018 16:10
Grand Theft Auto V zarobiło dwa razy więcej niż Avatar
622V

Grand Theft Auto V zarobiło dwa razy więcej niż Avatar

Grand Theft Auto V jest na rynku od 5 lat, nadal budzi zainteresowanie i jest rozwijane. Nic dziwnego, że na przestrzeni lat produkcja Rockstar Games zarobiła na siebie prawdziwą fortunę.

Wszyscy pamiętamy moment, w którym ogłoszono, że Grand Theft Auto V w pierwszym tygodniu zarobiło ponad 800 milionów dolarów. Od tego momentu minęło już 5 lat.

Nowości w GTA: Online - Pegassi Tezeract i Vapid Ellie

Mimo upływu lat, GTA V dalej jest jednym z najpopularniejszych tytułów. Rockstar Games dalej rozwija swój flagowy produkt nawet pomimo tego, że powoli zbliżamy się do premiery Red Dead Redemption 2. Według analityka rynkowego Douga Creutza do dnia dzisiejszego gra zarobiła na siebie 6 miliardów dolarów. To więcej od kasowych hitów kina takich jak Avatar, który dobił do sumy 3 miliardów. Natomiast jeśli chodzi o gry, to Grand Theft Auto V pod kątem sprzedaży pobiło serię Super Mario Bros - w samym 2017 roku sprzedano 90 milionów kopii produkcji Rockstar Games, co jest wynikiem lepszym nawet od poprzednich odsłon serii.

 

Trzeba jednak pamiętać, że na tę sumę składa się kilka wersji tej samej produkcji, ponieważ Grand Theft Auto V ukazało się najpierw na PlayStation 3 i Xboksie 360 w 2013 roku. Porty na obecne platformy pojawiły się w 2014 roku. Najdłużej czekali na grę gracze pecetowi, ponieważ na ich platformę Rockstar Games wypuściło tytuł dopiero w 2015 roku - dwa lata po premierze oryginału. Dlatego też gra sprzedała się najlepiej na PlayStation 3, następnie na PlayStation 4 oraz Xboksie 360.  Poza podium znalazły się Xbox One oraz PC, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w statystykach.

Grand Theft Auto V to prawdziwy fenomen na rynku gier komputerowych. Niejeden tytuł po upływie takiego czasu miałby dziś wyłączone serwery, natomiast produkcja Rockstara wciąż przyciąga do siebie rzesze fanów. Ciekawe, czy też tak będzie po wspomnianej premierze Red Dead Redemption 2.

Źródło: https://www.marketwatch.com/story/this-violent-videogame-has-made-more-money-than-any-movie-ever-2018-04-06

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar North Take-Two