Anna Jurak Anna Jurak 08.04.2018 11:25
Czy Fortnite rozbija rodziny? - na ratunek przychodzi petycja!
731V

Czy Fortnite rozbija rodziny? - na ratunek przychodzi petycja!

Fortnite bije rekordy popularności. Co za tym idzie coraz więcej osób spędza czas grając w ten tytuł. Jednak są też osoby, którym taki stan rzeczy się nie podoba.

Epic Games już raz wysłuchało prośby społeczeństwa. Mowa tu oczywiście o wyświetlającym się komunikacie, który ma zniechęcać dzieci do grania w mobilną wersję gry podczas zajęć lekcyjnych. Czy i tym razem możemy spodziewać się odzewu ze strony producenta?

Epic Games prosi, aby uczniowie nie grali w Fortnite Mobile podczas lekcji

Dwa miesiące temu powstała petycja zatytułowana "Pozbądź się Fortnite'a". Jej autorzy zaktualizowali niedawno opis tej petycji. Przyznają, że stworzyli ją w ramach żartu, jednak obecnie dostrzegają trochę prawdy w tym, że gracze Fortnite'a ignorują podczas rozgrywki wybranki swojego serca, co prowadzi do oziębienia relacji. Mimo żartobliwych początków pod ową petycją widnieje obecnie ponad 700 podpisów. Autorzy przyznają, że nie chcieli urazić społeczności Fortnite'a, jednak jeszcze nie zdecydowali czy usuną petycję - znajdziecie ją tu.  

Nawet jeśli zaczęło się od żartu, to kilkaset osób dostrzegło w tym sens:

Dość tej zbyt uzależniającej gry przez którą mam prawdziwe problemy z moim synem.

Nienawidzę Fortnite, wszyscy w to grają i moi przyjaciele z powodu Fortnite są zbyt leniwy by wyjść z domu.

W dobie elektronicznej rozrywki problem uzależnienia od gier jest dość powszechny. Krzywdzącym jest jednak stwierdzenie, że to właśnie Fortnite jest jedyną taką produkcją lub stoi na ich czele. Taką postawę także można zauważyć w komentarzach pod petycją:

Nie musielibyśmy zakazać wszystkich gier? To jest śmieszne. 

A co Wy o tym myślicie? Łatwo Wam zachować umiar podczas gry?

Źródło: change.org

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing mobile pc playstation 4