Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 28.03.2018 16:10
Statystyki nie kłamią - Far Cry 5 posiada dobrą optymalizację.
664V

Statystyki nie kłamią - Far Cry 5 posiada dobrą optymalizację.

Jeżeli planujecie poznać historię Josepha Seeda, ale posiadacie kilkuletni komputer to mamy dla was dobrą wiadomość - aby zagrać w Far Cry 5 na najwyższych detalach, nie musicie mieć najnowszego sprzętu. 

Wymagania sprzętowe dla Far Cry 5 dawały jasną informację - tylko rozdzielczość 4K będzie wymagała mocniejszej konfiguracji. Jak to zwykle bywa - wersja finalna zweryfikowała te plany. Z ręką na sercu możemy Was zapewnić, że gra odpali się nawet na nieco gorszym sprzęcie. 

Far Cry 5 ma zupełnie nieinwazyjne mikrotransakcje

Przypomnijmy że, aby odpalić najnowsze dzieło Ubisoft Montreal wystarczy mieć stary procesor Intel Core i5-2400 z 2011 r, kartę graficzną GeForce GTX 670 i 8 GB pamięci RAM. Jednak w przypadku najwyższych detali w rozdzielczości 4K Ubisoft wymaga Intel Core i7-6700 i dwóch kart GTX 1080 oraz 16 GB RAM.

Okazuje się, że Dunia Engine został tak dopracowany, że nawet kilkuletnie grafiki poradzą sobie z opcjami Ultra. Jeżeli w waszej obudowie znajduje się przynajmniej GTX 770 to wystarczy, aby odpalić grę z ustawieniami Ultra przy 1080p z 30 klatkami na sekundę. Jeśli myślicie o 30 fpsach przy rozdzielczości 4K to musicie już zaopatrzyć się w minimum GTX-a 1070.

Krótko mówiąc trzeba deweloperów pochwalić, bo gra nie dość, że bez większych problemów utrzymuje 60 klatek to jeszcze nie wymaga nie wiadomo jak drogiego sprzętu, aby cieszyć się najwyższą jakością detali graficznych. Poniżej możecie zobaczyć, że nawet na najniższych ustawieniach Far Cry 5 wygląda ładnie. 

Far Cry 5 - ustawienia low vs ultra

 

Źródło: https://www.pcgamer.com/far-cry-5-settings-and-benchmarks/

Tagi: far cry 5 Ubisoft wideo