Daniel Stroński Daniel Stroński 28.03.2018 08:47
Far Cry 5 - analiza wersji na PS4 i PS4 Pro
1545V

Far Cry 5 - analiza wersji na PS4 i PS4 Pro

Far Cry 5 zgarnia świetne oceny i nie jest to jedynie zasługa odświeżonej rozgrywki. Od strony oprawy graficznej gra również wypada wyśmienicie.

Far Cry 5 to pierwsza odsłona serii przeznaczona wyłącznie na najnowszą generację konsol i pecety. Gra przedstawia bogato zalesione tereny amerykańskiego Hope County w stanie Montana i choć pierwsza godzina zamyka gracza na małej wyspie otoczonej gęstą mgłą, szybko odblokowujemy pełny dostęp do całej mapy i odległość rysowania obiektów robi wrażenie. Pozostaje pytanie, jak bardzo różnią się wersje na PS4 i PS4 Pro.

Poradnik Far Cry 5. Które talenty wybrać na początku gry?

Far Cry 5 wygląda zaskakująco dobrze na obu wersjach PS4. Liczba 30 klatek na sekundę bardzo rzadko odnotowuje spadki, a jeśli już, to są one minimalne. PS4 Pro może pochwalić się nieco większą szczegółowością i lepszym zachowaniem światła, ale tu i tu tekstury są ostre, choć czasem detale doczytują się i zanikają w zależności od tego, jak blisko podejdziemy. Do tego wybuchy wyglądają świetnie, a cienie robią niemałe wrażenie dzięki usprawnionemu silnikowi Dunia. Słowem, Ubi się postarało,

Far Cry 5 - analiza wersji na PS4 i PS4 Pro

 

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: analiza techniczna far cry 5 PlayStation 4 Pro Ubisoft Ubisoft Montreal wideo